Starania o dziecko są przyjemnym czasem, do czasu gdy okazuje się, że para ma nieco większy problem z zajściem w ciążę. Niestety okazuje się, że problemy z zajściem w ciąże ma obecnie coraz więcej par, a starania stają się męczące i stresujące. Czy przy takich warunkach da się jeszcze myśleć o namiętności? Wydawać się może, że nie. Jednak warto wiedzieć, że to właśnie namiętność jest bardzo ważna w trakcie starań. Nie można więc o niej zapomnieć i trzeba starać się, by pozostała w związku na zawsze. Jak to zrobić? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Starania o dziecko, a uprawianie seksu

Podczas starań o dziecko musi dojść do zbliżenia. Jednak kobiety w tym czasie mogą zapomnieć o tym, co to przyjemność, ponieważ za każdym razem skupiają się, by zrobić wszystko dokładnie tak jak zalecają w poradnikach i książkach o staraniach. Do tego dochodzi pilnowanie dni płodnych, codzienne robienie testów, by sprawdzić, czy to już ten czas, mierzenie temperatury i obserwowanie wydzieliny. To niestety odbiera całą przyjemność ze zbliżeń. Panowie mogą czuć się w tych warunkach dość nieswojo, co także negatywnie wpływa na zbliżenia. Warto jednak pamiętać, że namiętność może znacząco ułatwić zajście w ciążę. Zdaniem specjalistów kobiety osiągające orgazm w czasie seksu łatwiej i szybciej zachodzą w upragnioną ciążę.

Spontaniczne zbliżenia są najlepsze

Ustalenie konkretnych dni na uprawianie seksu wcale nie jest przyjemne. Jeśli przez cały miesiąc czekacie na dni płodne, by móc uprawiać seks, to niestety ale nie ma to dobrego wpływu na wasze relacje, a co więcej może negatywnie wpływać na jakość plemników. Warto wiedzieć, że znacznie lepszym sposobem jest uprawianie seksu co dwa-trzy dni, by możliwe było trafienie w dni płodne, a co więcej poprawienie jakości nasienia. Warto więc decydować się na spontaniczne zbliżenia w ciągu całego miesiąca.

Nie myślcie tylko o jednym

Stałe martwienie się potomstwem również nie jest dobre. Warto na parę chwil lub nawet dłużej zapomnieć o tym, że w wszystko kręci się wokół starań. Jeśli chcecie skupić się na sobie i wreszcie się zrelaksować warto zdecydować się na wyjazd na kilka dni.

Warto wiedzieć, że wiele par, które bezskutecznie stara się o dziecko ma problem z nadmiernym stresem. Jest to jeden z czynników, który może przyczynić się do wydłużenia starań. Czas więc z nim walczyć, a dobry seks z partnerem z pewnością jest w stanie w tym pomóc.