Złota jesień już prawie za nami. Temperatury za oknem spadają, mróz zaczyna powoli szczypać, a Ty wychodząc z domu marzysz tylko o tym, żeby zanurzyć się w swoim grubym szalu i schować pod czapką. Najlepiej, żeby były zrobione z tej najgrubszej i najdelikatniejszej wełny, a jednocześnie sprawiały, że czujesz się wyjątkowo. Ale gdzie takie znaleźć? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Podczas zakupów z reguły to fason ubrań ma dla nas największe znaczenie, ale w momencie kiedy jesteśmy już w sezonie jesienno-zimowym, a temperatury spadają, powinnyśmy skupić się nad tym, z czego i jak zrobione są nasze ubrania. Aby mróz i wiatr nie był nam straszny, zerknijmy na wewnętrzny szew i sprawdźmy na metce z czego zrobione są rzeczy, które planujemy kupić.

Ciepło czy modnie?

Sklepy sieciowe, co roku wypuszczają podobne do siebie produkty, które jedynie lekko modyfikują, np. pod kolor sezonu. Są one zwykle kiepskiej jakości, dlatego co roku zmuszeni jesteśmy do kupna nowego szalika czy czapki, które się zmechaciły i porozciągały – przez co nie wyglądają estetycznie. Dlatego starajmy się nie kupować w ciemno i spędźmy trochę więcej czasu, żeby upewnić się, że wybieramy produkt najwyżej jakości. Ale jak to zrobić?

Po pierwsze, dotyk. Instynktownie od razu poczujesz, jaki materiał masz pod palcami. Czasem lepiej jest zainwestować w ciut droższy produkt, który idzie w parze z wyższą jakością. Posłuży on nam na dłużej. Zwracajmy również uwagę na to, czy swetry lub szaliki nie drapią – bo choć mogą ładnie wyglądać, nie będziesz się czuć w nich komfortowo.

Po drugie, metka. Dobrej jakości wełna nie powinna mieć żadnych domieszek, a już na pewno nie akrylu. Producenci często chwalą się użyciem wysokiej jakości włóczki, więc znalezienie tej informacji nie powinno być trudne. Szukajmy tu wzmianek o takich gatunkach jak np. żywa wełna (new wool), czy szlachetna wełna merynosów (znana też jako merino).

Na rynku znajdziemy też wyższej jakości wełny takie jak kaszmirowa czy z alpaki. Produkty wykonane z tego rodzaju materiału będą cieńsze, ale ogrzeją nas tak samo jak gruby, miękki kocyk. Przy wyborze tych produktów nie obawiajmy się ich połączenie z poliamidem –  do ok. 20% tej domieszki nie będzie wpływało na jakość produktu, a może obniżyć jego cenę.

Jakość w parze ze stylem

Obecnie do najwyższej jakości włóczek dostępnych na rynku należą te 100 %naturalne, pochodzące z Peru. Znajdziemy je pod takimi nazwami jak peruwiańska, owcza wełna, baby alpaca, wełna merynosów i bawełna pima.

Proponuje je w swoich zestawach do dziergania firma We Are Knitters, która w tym sezonie przy współpracy z amerykańską aktorką Krysten Ritter, wypuściła nowe produkty, a wśród nich czapki, szaliki i swetry. Kolekcja utrzymana jest w ulubionej kolorystyce aktorki. Znajdziemy w niej m.in. klasyczne szarości czy czerń oraz pastelowe róże.

Wszystkie projekty powstają z grubej i przyjemnej w dotyku wełny. Proponowane zestawy są do łatwego, samodzielnego wykonania, również przez osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z robieniem na drutach. Dla osób, które mają już doświadczenie w dzierganiu, dostępne są bardzo ciekawe projekty swetrów.

Aktorka Krysten Ritter znana w Polsce m. in. z produkcji „Breaking Bad” i „27 sukienek”, jest fanką własnoręcznego robienia na drutach. Uważa, że sam proces tworzenia własnych ubrań należy do niezwykle relaksujących, a zakończenie projektu daje niesamowitą satysfakcję. Podobno tak właśnie aktorka radzi sobie ze stresem codziennego życia. Dlatego współpraca z We Are Knitters była naturalnym wyborem obu stron.

We Are Knitters od lat stawia na ciekawy design i wysoką jakość. Natomiast Krysten znana jest ze swojego szykownego, bardzo kobiecego i niepowtarzalnego stylu. Nie dziwi więc, że rezultatem tej współpracy są spektakularne projekty. Jeżeli w tym sezonie marzysz o wyjątkowym stylu, które będzie nie tylko unikatowy, ale sprawi też, że będziesz czuć się jak owinięta ciepłą chmurką, to nowe zestawy WAK x Krysten Ritter zostały stworzone właśnie dla Ciebie.

Ta seria produktów zapewni Ci nie tylko komfort, ale też poczucie że nosisz coś wyjątkowego, coś co zrobiłaś sama! Dodatkowo, wysoka jakość każdego produktu sprawi, że tej zimy na pewno nie zmarzniesz, a wręcz nie będziesz mogła usiedzieć w domu!