Wiosna i lato zdecydowanie sprzyjają podróżom, zamiast deszczu, który utrudnia jazdę, świeci piękne słoneczko. Jednak i ono potrafi uprzykrzyć każdy wyjazd, jego promienie odbijając się od jezdni, czy szyb innych pojazdów zmniejsza lub całkowicie zaburza pole widzenia. Na szczęście sytuację mogą rozwiązać okulary polaryzacyjne, które blokują emitowane odblaski i tym samym zapewniają doskonały komfort kierowcom. Takie rozwiązanie sprawdza się podobnie dobrze u sportowców, którzy poruszają się po śniegu, wodzie, czy lodzie.

Dlaczego okulary polaryzacyjne są tak pożyteczne?

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że polaryzacyjne okulary ułatwiają funkcjonowanie w wielu sytuacjach. Optycy polecają tę opcję szczególnie, ponieważ skutecznie hamują refleksy i powstające odblaski, kontrast jest zatem bardzo duży i korzystny. Podczas podróży trzeba zachować szczególną uwagę, jest to maksymalnie utrudnione, gdy pogoda nie jest sprzyjająca. Pojawianie się odblasków zwiększa ryzyko wypadku, gdyż widzenie kształtów, kolorów i ocena odległości są maksymalnie zaburzone. Aby uniknąć takich problemów niezbędne jest zaopatrzenie się w okulary polaryzacyjne, w których soczewki mają właściwy filtr. Kwestią dość zróżnicowaną pozostaje fakt cen takich produktów, jeśli udajemy się po niego do profesjonalnego salonu optycznego koszt wynosi od 50 do 100 złotych. Biorąc pod uwagę, że okulary polaryzacyjne spełniają tak ważne funkcje, nie jest to wysoka cena – w grę wchodzi przecież bezpieczeństwo. Całkowicie uzasadniony jest wybór droższych modeli, wówczas można liczyć na najlepszą ochronę przed odblaskami.

okulary na rower

Okulary polaryzacyjne – ogromny wybór

Planując zakup okularów polaryzacyjnych staje się przed wyborem konkretnych kolorów soczewek, są brązowe, zielone, szare i inne odcienie. Najbardziej opłacalne jest stawianie na kolory, które będą właściwe na cały rok i każdą okazję. W każdym razie wszystkie okulary polaryzacyjne są modne, zapewniają więc doskonałą widoczność i tym samym stylowy wygląd. Za zmniejszenie odblasków w okularach polaryzacyjnych odpowiadają filtry wygaszające światło. Osoby mające wady wzroku mogą kupić okulary korekcyjne z dodatkowymi powłokami uszlachetniającymi, które spełniają obie najważniejsze funkcje. Dzięki wspomnianemu filtrowi wiązki światła słonecznego nie są rozproszone, lecz układają się w jednej linii. Każdy kierowca z pewnością niejednokrotnie spotkał się z sytuacją, kiedy w bardzo słoneczny dzień pojawia się konieczność mrużenia oczu. Na dłuższą metę jest to po prostu irytujące i męczące, wystarczy zainwestować w okulary polaryzacyjne, aby pozbyć się tego problemu raz na zawsze. Kupując okulary w innym miejscu, niż u optyka, trzeba często zwracać uwagę na oznaczenia, znajdują się na oprawkach. O polaryzacji świadczy napis „polarized”, natomiast stopień ochrony i przepuszczalności światła zależy od mocy zastosowanego filtra UV. Z powyższych korzyści okularów polaryzacyjnych łatwo można wynieść wniosek, że są one przydatne każdemu. Nie tylko kierowcom, ale także osobom uprawiającym sport.