Kobiety uwielbiają farbować włosy. Zabieg ten pozwala nam nie tylko ukryć siwe włosy, ale także stosunkowo szybko zmienić image i wprowadzić do swojego wizerunku trochę świeżości. Farbujemy włosy wieloma metodami, rozpoczynając swe eksperymenty niekiedy już w szkole średniej, bawiąc się kolorami i intensywnością. Zdarza się, że po farbowaniu nasze włosy nie są już tak mocne, jak wcześniej? Czy możliwe jest zdrowe farbowanie? Jakich produktów używać, by uzyskać piękny efekt bez narażania naszych pukli na niebezpieczeństwo?

Jakie produkty mamy do wyboru?

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych produktów do farbowania włosów, wiele z nas koloryzuje je w domu, używając farb drogeryjnych. Należy zdecydowanie zaznaczyć, że domowe farbowanie sprawdzi się tylko u części z nas, a zwłaszcza przy sporych zmianach odcienia powinniśmy sięgnąć po pomoc profesjonalistów i preparatów z wyższej półki. Dostępne na rynku farby podzielić zasadniczo możemy na takie farbujące na trwało, permanentnie oraz takie dające efekt półtrwały. Te drugie będą o wiele bezpieczniejsze przy domowych próbach, zdecydowanie trudniej nimi uszkodzić włosy, są jednak mało trwałe – kolor zmywa się już po kilku myciach, nie ma też mowy o skutecznym zakryciu siwych włosów. Druga grupa to farby trwałe, zmieniające odcień naszych włosów w sposób nieodwracalny. Opierają one swe działanie na rozjaśnieniu naturalnego pigmentu naszych włosów, co da bazę pod działanie wybranego dla nas barwnika.

farbowanie wlosow

Profesjonalne usługi i produkty to gwarancja bezpieczeństwa

Farbowanie włosów preparatami trwałymi najlepiej jest wykonywać u fryzjera. Doświadczone osoby najlepiej dobiorą właściwą dla nas ścieżkę koloryzacji, proporcje poszczególnych składników i dostosowany do naszej karnacji odcień. W domu możemy zrobić sobie krzywdę, którą uratuje niestety tylko mocne cięcie. Farbowanie włosów może być jednak przyjemne i bezpieczne dla naszych włosów, zapewnić nam wymarzony efekt bez narażania włosów na zniszczenie. Warto wybierać preparaty stosowane przez najlepsze salony, np. niezawodne farby EVOLUTION, mające postać kremu do farbowania, które kupisz na wyczesani.com. Farba EVOLUTION zapewni Ci trwałe farbowanie, dzięki technologii 3D, czyli działaniu trzech składników w trzech kolejnych etapach.

Jak to działa?

Rewelacyjne działanie farby EVOLUTION ze sklepu Wyczesani opiera się na trzech krokach:

– w trakcie mieszania dzięki zastosowaniu składnika MLV, Multi Lamellar Vehicle, chronione są pigmenty, dzięki czemu nie następuje ich przedwczesne utlenianie. Pozostają one dzięki temu z bardzo małych rozmiarach, a to przekłada się na lepsze wnikanie we włosy;

– w trakcie nakładania aktywnie działa kwas hialuronowy, który zapewnia włosom właściwy poziom nawilżenia. Tworzy on na włosach ochronną siateczkę, dzięki czemu mieszanka z farba rozprowadza się po nich równomiernie;

– w trakcie właściwej koloryzacji HCI, czyli Hyper Intense Color System zapewnia lepszą penetrację koloru w strukturę włosa oraz wytworzenie wewnątrz włosa większych cząsteczek koloru. Efektem tego są równomiernie i intensywnie pofarbowane włosy, które nie straciły nic ze swojej elastyczności.

Piękne, mocne włosy w wymarzonym kolorze są na wyciągnięcie ręki!