Najpopularniejszym zabiegiem powiększającym piersi jest ten, z wykorzystaniem implantów silikonowych. I chociaż zabieg ten wiedzie prym wśród operacji na biust, to tak naprawdę do dyspozycji jest jeszcze wiele innych procedur pozwalających powiększyć piersi – wszystkie one odpowiadają na różne potrzeby kobiet. Zobacz, jakie zabiegi są rekomendowane dla uzyskania pięknego biustu i zdecyduj, który z nich będzie idealny dla Ciebie!

Powiększanie piersi implantami

To zabieg, który powinien znajdować się na podium wśród nie tylko procedur powiększających piersi, ale także ogólne spośród dostępnych operacji plastycznych. Wykorzystanie silikonowych implantów daje wiele możliwości korekcji biustu – od niewielkich rozmiarów po bardzo duże, od subtelnych, naturalnych kształtów, po wyraziste – wszystko wedle zapotrzebowania pacjentki. Efekty powiększania piersi implantami są dość dobrze przewidywalne. Na konsultacji lekarz wraz z pacjentką ustala objętość oraz projekcję piersi. Blizny, które pozostają wskutek wykonania nacięć, przez które wprowadza się implanty, potrafią być niezwykle dyskretne i coraz częściej nie stanowią żadnego problemu dla pacjentek.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Jest to zabieg, który przeznaczony jest dla pań ceniących sobie naturalne, dyskretne efekty. Procedura ta polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z jednej okolicy ciała, tak aby przeszczepić ją następnie w piersi w celu wypełnienia. Można zatem powiedzieć, że jest to metoda, która daje efekty 2 w 1. Pozbywamy się tkanki tłuszczowej z jednego miejsca na ciele (np. ud, boczków, brzucha, pleców, ramion) i otrzymujemy powiększone piersi z tego samego tłuszczyku. Dla zwiększenia przeżywalności tłuszczu, można wykonać zabieg z dodatkiem komórek macierzystych. Efekty powiększania piersi własnym tłuszczem są naturalne i subtelne.

Rekonstrukcja piersi

Kobietom, które przeszły mastektomię na skutek choroby nowotworowej proponuje się różnego rodzaju metody pozwalające odtworzyć biust. Rekonstrukcja piersi jest to operacja, która jest bardzo ważnym etapem w powrocie pacjentki do zwykłego funkcjonowania. Operacje tego typu pozwalają odtworzyć piersi, można je wykonywać na wiele sposobów. Do najpopularniejszych można zaliczyć rekonstrukcję ekspanderoprotezą, tkankami własnymi, własnym tłuszczem lub ekspanderem wymienianym na implant.

A może podniesienie piersi?

Niektóre z biustów tak naprawdę nie potrzebują powiększenia. W pewnych przypadkach, aby uzyskać efekt pięknych, pełnych, młodzieńczych piersi, wystarczy wykonać zabieg ich podniesienia. Do tego zabiegu wykorzystuje się m.in. nici liftingujące, które tworzą specjalny podskórny biustonosz. Po zabiegu piersi są uniesione i wyglądają zdecydowanie młodziej – znikają obwisłości i wiotka skóra. Jest to procedura przeznaczona dla kobiet posiadających biust w rozmiarze do niedużego C.


Źródło: https://drwitwicki.pl/zabiegi/piersi/