Włochy to kierunek chętnie wybierany zarówno przez turystów z Polski, jak i innych regionów świata. Wymarzony region i ciekawe atrakcje znajdą tu dla siebie nie tylko pary czy rodziny z dziećmi, ale również osoby podróżujące samotnie. Decydując się na wyjazd do tego kraju jako singiel, możemy skorzystać z szerokiej oferty wczasów oferowanych przez biura podróży lub samodzielnie zaplanować swój wyjazd. Co warto zobaczyć, wybierając wakacje we Włoszech jako singiel? Podpowiadamy.

Rzym dla singla

Włochy to kraj, który oferuje nie tylko przepiękne widoki i plaże, ale przede wszystkim słynie on z pięknych miast, pełnych historycznych obiektów architektonicznych. Miłośnicy historii i architektury, bez wątpienia na wakacje we Włoszech mogą wybrać się do Rzymu. Co warto zobaczyć w tym mieście? Zdecydowanie zabytki starożytnego Rzymu, takie jak Koloseum należące do siedmiu cudów świata, Łuk Triumfalny, Forum Romanum, Palatyn czy Panteon.

Warto odpowiednio zaplanować sobie swoją wycieczkę po Rzymie, aby zobaczyć najważniejsze obiekty historyczne tego miasta, a jednocześnie znaleźć czas również na odpoczynek i spokojny spacer po mieście. Oferty wyjazdów do Rzymu, a także innych włoskich miast znajdziemy na przykład na: https://www.traveligo.pl/. Decydując się na wyjazd z biurem podróży, nie musimy martwić się o transport czy zakwaterowanie, co znacznie ułatwia nam samotny wyjazd.

Sycylia dla singla

Wśród polecanych na wakacje we Włoszech dla singla kierunków można wymienić również Sycylię. Rejon ten to tak naprawdę doskonały wybór dla każdego. Ta największa wyspa Morza Śródziemnego oferuje ogrom atrakcji, dzięki czemu bez wątpienia nie będziemy się tutaj nudzić. Wakacje na Sycylii to zarówno hotele z formułą all inclusive oferujące najlepsze jedzenie, piękne plaże czy animacje, ale także klimatyczne pensjonaty. Co warto zobaczyć, jeśli zatrzymamy się w tym regionie? Wśród wartych do zobaczenia na Sycylii miejsc można wymienić Etnę, Palermo, Syrakuzy, a także Cefalu, co sprawia, że jest to świetny kierunek na wakacje dla singla, który chce połączyć odpoczynek z poznawaniem nowej kultury i zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc regionu.

Zobacz także: https://www.fakteo.pl/wakacje-all-inclusive-dla-rodziny-jakie-oferty-rozwazyc/

Toskania dla singla

Wśród kierunków we Włoszech, które polecane są osobom planującym samotną podróż, wymienia się też Toskanię. Region ten obfituje w przepiękne wielowiekowe zabytki, a także niezwykłe widoki. Charakterystyczne krajobrazy Toskanii to kręte drogi, łagodne wzgórza, a także cyprysy. Wakacje we Włoszech w tym regionie to więc prawdziwa gratka dla miłośników zwiedzania i pięknych widoków, a także osób, które chcą spróbować nowych smaków. Prawdziwym sercem Toskanii jest Florencja, czyli miasto, które słynie ze swojej sztuki, a także historii. Mniejsze miejscowości w tym regionie zlokalizowane na wybrzeżu mają dostęp do przepięknych plaż, dzięki czemu wybierając się w ten region, możemy połączyć miłość do sztuki i natury z możliwością odpoczynku.