Organizowanie ślubu i wesela wiąże się z wieloma przygotowaniami i koniecznością wyboru elementów, które mają uświetnić ten dzień lub stanowić jego pamiątkę. Z tego powodu, jeżeli pary młode nie chcą korzystać z tradycyjnej księgi, coraz częściej decydują się na ankiety weselne dla gości. Mogą one stanowić alternatywę lub uzupełnienie księgi. Jak jednak wybrać najlepsze? Podpowiadamy. 

Ankiety weselne dla gości — w jakiej formie?

Wybierając ankiety weselne dla gości, należy zastanowić się, w jakiej formie powinny być wykonane. Do wyboru mamy wiele rozwiązań. Jednak najczęściej pary młode decydują się na ankietę w formie gotowych ksiąg lub luźnych kartek, które goście mogą na przykład włożyć do pamiątkowego pudełka. Obie te wersje są ciekawą alternatywą standardowej księgi gości.

W tym pierwszym przypadku zaproszone na wesele osoby nie muszą samodzielnie wymyślać tekstu, jaki chciałyby umieścić w księdze, chociaż również w ankiecie mają możliwość sporządzenia twórczej notatki. Dzięki temu w praktyce znacznie więcej osób decyduje się na wypełnienie ankiety niż na zamieszczanie wpisów w księdze gości, dzięki czemu para młoda będzie miała świetną pamiątkę na długie lata.

Ankiety weselne dla gości — jakie pytania w nich umieścić?

Akcesoria ślubne takie jak ankiety weselne dla gości oferowane są przez różnego rodzaju sklepy z asortymentem ślubno-weselnym. Możemy więc skorzystać z gotowych wzorów takich produktów zaproponowanych przez obsługę lub samodzielnie opracować pytania jakie chcemy, aby znalazły się w takiej ankiecie.

Mamy wiele możliwości i pamiętajmy, że im ciekawsze pytania wymyślimy, tym lepszych odpowiedzi możemy się spodziewać. Z tego powodu warto poza standardowymi pytaniami typu jak bawią się goście na weselu czy z której strony zostali zaproszeni, poprosić ich również o porady dotyczące udanego małżeństwa. Żeby goście wypełnili pozostawione przez nas ankiety, możemy poprosić zespół o to, aby co jakiś czas przypominał o tym, gdzie się one znajdują.