Bułgaria od wielu lat święci triumfy w rankingu popularności najchętniej wybieranych kierunków wyjazdowych Polaków i w tym roku nic się nie zanosi na to, aby ten trend miał się zmienić. Nic dziwnego, to stale rozwijające się państwo, z mnóstwem nowych inwestycji, ciekawymi atrakcjami, przepięknymi plażami oraz miłymi mieszkańcami. Co warto w nim zobaczyć i dlaczego jeszcze można z powodzeniem wykupić wakacje w Bułgarii i nie żałować? Podpowiadamy.

Bułgaria na wakacje 2021 – skąpane w słońcu, przepiękne plaże

Wakacje w Bułgarii to przede wszystkim słoneczne kąpiele na przepięknych plażach, a jest w jakich wybierać. Tutejsza linia brzegowa rozciąga się bowiem aż na 400 km. Nie bez znaczenia pozostaje jej urozmaicenie w postaci np. skalnych klifów czy też rozległych wydm i cichych, romantycznych zatoczek. To wszystko można zobaczyć na plażach, które osiągają aż 130 km długości. Urok Morza Czarnego i tutejszych krajobrazów najczęściej podziwiany jest w kurortach znajdujących się w m.in. Kiten, Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski.

Wakacje w Bułgarii – coś dla ciała i dla ducha

Bułgaria jest drugim państwem po Islandii w którym znajdziemy największą liczbę źródeł mineralnych. Ich wydajność wynosi łącznie 423 mln litrów. Nic więc dziwnego, że bez problemu znajdziemy tu termy oraz ośrodki SPA słynące z wykonywania innowacyjnych zabiegów. To także gratka dla miłośników najwyższej jakości naturalnych produktów, w tym olejków lawendowych oraz różanych, które są w trakcie nich wykorzystywane. Warto wiedzieć, że Bułgaria w produkcji lawendowych wyprzedziła nawet Francję, co stawia ją na podium wśród światowych producentów. Nie można także nie wspomnieć o Pomorie, czyli niewielkim miasteczku w którym oprócz rzecz jasna Morza Martwego, jest jedynym miejscem w jakim wydobywane jest lecznicze błoto pochodzenia mineralnego.

Bułgaria i jej przepiękne zabytki

Wakacje, które spędzimy w Bułgarii mogą z powodzeniem upłynąć także pod znakiem zwiedzania. Tutejsze zabytki naprawdę robią wrażenie zarówno na wytrawnych miłośnikach historii, jak i tych, którzy niekoniecznie się nią interesują. Warto odwiedzić m.in. wpisane na listę UNESCO Nesebar, które jest jednym z najstarszych europejskich miast, albo też pamiętające jeszcze czasy starożytne Sozopol. W tamtejszej Cerkwii św. Cyryla i Metodego znajdują się relikwie św. Jana Chrzciciela.

Infrastruktura w Bułgarii

Bułgaria nieustannie się rozwija, więc bez problemu znajdziemy w niej nocleg w różnym standardzie. Co istotne, tutejsze ceny mocno zachęcają do odwiedzin nawet w opcji all inclusive. Tutejsze kurorty tętnią życiem i mają do zaoferowania szereg atrakcji zarówno dla singli, par, jak i całych rodzin. Aby jednak mieć pewność, że wakacje upłyną pod znakiem relaksu i komfortu oraz bezpieczeństwa, warto powierzyć ich organizację dobremu biurowi podróży. Jednym z ich jest https://www.traveligo.pl/, które działa z powodzeniem na rynku od wielu lat i w organizacji wycieczek, w tym m.in. do Bułgarii ma ogromne doświadczenie.