Rodzice, którzy chcą zaaranżować teren wokół domu zgodnie z najnowszymi trendami, ale również dla dzieci, zdecydowanie bardzo często decydują się za montaż drewnianego placu zabaw, czyi wyposażenia, które pozwala na bezpieczną i kreatywną zabawę. Czym się kierować wybierając odpowiedni model? Gdzie dokonać zakupu?

Dom to nie tylko wnętrza, ale również wszystko to, co na zewnątrz. Decydując się na jego budowę oraz aranżację powinniśmy brać pod uwagę nie tylko własne potrzeby oraz aspiracje, ale przede wszystkim potrzeby innych domowników, głównie dzieci, a te jak wiadomo powszechnie, maksymalnie uwielbiają bieganie, skakanie, wspinanie się – ogólnie aktywność fizyczną. Nic więc dziwnego, że dużo osób decyduje się na zakup takiego wyposażenia, jak drewniane place zabaw.

Jaki powinien być plac zabaw?

Drewniany plac zabaw powinien być przede wszystkim bezpieczny. To podstawowy warunek, o którym trzeba pamiętać dokonując zakupu. Solidne drewno, mocny montaż, stabilność, odpowiedniej jakości liny, łańcuchy, akcesoria, dodatki – to wszystko musi spełniać wymogi bezpieczeństwa.

Zobacz także: http://wmediach.pl/3-ciekawe-sposoby-na-letnia-aranzacje-przestrzeni-dla-dzieci-w-ogrodzie/

Ponadto plac zabaw musi być dopasowany do potrzeb dzieci oraz uwarunkowań, które panują na działce. Zdecydowanie najlepiej (jeżeli to możliwe) jest zaangażowanie dzieci w proces zakupu. Wtedy zdecydowanie unikniemy rozczarowania. W zależności od modelu plac zabaw może posiadać takie atrakcje, jak: piaskownica, domek, tunele, ścianki wspinaczkowe, tablice manipulacyjne, zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki.

Jak kupić dobry plac zabaw?

Jeżeli mamy określone oczekiwania, warto skontaktować się z dobrym producentem, np. https://woodlit.pl/. Jest to dobre, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, gdyż otrzymamy przede wszystkim odpowiednie doradztwo i będziemy mieli możliwość, aby dany model placu zabaw obejrzeć na żywo i przekonać się o jego jakości. Dziecko również będzie miało szansę, aby plac zabaw przetestować.

Ponadto trzeba zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale właśnie na bezpieczeństwo i komfort zabawy. Zdecydowanie warto uważać na używane place zabaw oraz wyposażenie, które oferowane jest na przykład w popularnych marketach. Często takie place zabaw robione są najmniejszym kosztem, a wiec oszczędzając na materiałach oraz zabezpieczeniach. To przekłada się na montaż, a zły montaż to gorsze oczekiwanie oraz zmniejszone bezpieczeństwo zabawy. Należy pamiętać, że w tym przypadku cena idzie w parze z jakością.