Nietrzymanie moczu u kobiet to problem, w którym kobieta nie może utrzymać moczu w swoim ciele. Może to być spowodowane przez wiele różnych czynników, takich jak stres, nadmierna aktywność fizyczna, choroby pęcherza lub nerki, a także niektóre leki. Najczęstszym objawem nietrzymania moczu jest nagły, silny parciu na pęcherz, któremu towarzyszy często siusianie. Inne objawy to także częste oddawanie moczu, oddawanie moczu w nocy, a także suchość pochwy.

Suchość pochwy to stan, w którym pochwa nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości śluzu, który jest potrzebny do utrzymania higieny i zdrowia pochwy. Suchość pochwy może być spowodowana przez wiele różnych czynników, takich jak stres, nadmierna aktywność fizyczna, choroby tarczycy, a także niektóre leki. Suchość pochwy może być bardzo nieprzyjemna i może powodować swędzenie, pieczenie i dyskomfort podczas stosunku.

Jakie są choroby pęcherza?

  • Zespół niesprawności pęcherza
  • Zespół pęcherza moczowego
  • Choroby pęcherza moczowego
  • Choroba kamicy moczowej
  • Zespół cewki moczowej
  • Choroba układu moczowego

Kobiety, które cierpią na nietrzymanie moczu, mogą go skutecznie leczyć za pomocą HIFU. Zabieg ten pomaga wzmocnić mięsień dna miednicy, który odpowiada za kontrolowanie oddawania moczu, a także zmniejszyć stres na pęcherzu.

Jakie są metody leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu?

Tak naprawdę mamy dwie główne metody…

HIFU jest bezpieczny?

HIFU jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia raka szyjki macicy. Zabieg ten jest przeprowadzany przez lekarza ginekologa lub onkologa i można go przeprowadzić w ramach planowego leczenia.

HIFU pochwy to skrót od High Intensity Focused Ultrasound. Jest to zabieg, który wykorzystuje ultradźwięki o wysokiej intensywności do leczenia raka szyjki macicy.

Hifu pochwy jest nowoczesną metodą leczenia nietrzymania moczu. Jest ona całkowicie bezpieczna i skuteczna, a także bardzo łatwa w użyciu. Hifu pochwy jest wykorzystywana do leczenia nietrzymania moczu od ponad 10 lat i jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia tego problemu.

Ultradźwięki o wysokiej intensywności są skupione w małym obszarze i działają na komórki nowotworowe, niszcząc je.