Catering dietetyczny to coraz popularniejsze rozwiązanie, trafiające przede wszystkim w gusta osób zabieganych. Niesie on za sobą wiele korzyści, choć zwykle kosztuje kilkadziesiąt złotych za dzień. Czy catering dietetyczny się opłaca?

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Jeśli chodzi o catering dietetyczny, Warszawa i inne większe polskie miasta oferują szeroki wybór. Poszczególne propozycje różnią się od siebie przede wszystkim ceną. Trzeba jednak pamiętać, że często idzie ona w parze z jakością potraw lub różnorodnością stosowanych produktów spożywczych. Zazwyczaj koszt cateringu dietetycznego to kilkadziesiąt złotych za dobę. Pakiet ten obejmuje posiłki na cały dzień wraz z dostarczeniem ich prosto pod drzwi klienta.

Cenę cateringu dietetycznego można zmniejszyć, wybierając dłuższe plany. Zwykle koszt za poszczególne dni jest bowiem niższy w sytuacji, gdy zdecydujesz się na pakiet na miesiąc lub dłużej. To dobre rozwiązanie, jeśli wiesz, że dana firma oferuje smaczne, zróżnicowane posiłki, które nie znudzą Cię przez tak długi czas.

Jakie korzyści niesie za sobą catering dietetyczny?

W takich miastach, jak Gdańsk, Poznań czy Warszawa, dieta pudełkowa cieszy się ogromną popularnością. Trafia ona bowiem przede wszystkim w gusta osób, które żyją szybko. Współcześni pracownicy często nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Dbanie o odpowiedni bilans makro- i mikroskładników, a także kaloryczność może być niezwykle trudne. Catering dietetyczny wyręcza z takich obowiązków. W takich miastach, jak np. Warszawa, catering dietetyczny oferuje m.in. firma Bomba Box Catering.

Do największych korzyści płynących ze zdecydowania się na catering dietetyczny można zaliczyć:

  • brak konieczności samodzielnego komponowania i przygotowywania posiłków,
  • oszczędność czasu na gotowaniu, robieniu zakupów i planowaniu posiłków,
  • wygodę – świeże i smaczne jedzenie trafia każdego dnia prosto pod Twoje drzwi,
  • różnorodne posiłki komponowane przez dietetyków i gotowane przez profesjonalnych kucharzy,
  • szczelne, kompaktowe opakowania pozwalające na zabranie jedzenia m.in. do pracy,
  • odpowiednio zbilansowane dania o konkretnej kaloryczności i zawartości makro- oraz mikroelementów,
  • możliwość wybrania jednego z kilku planów żywieniowych.

Dla wielu osób wspomniane korzyści znacznie przewyższają cenę. Dieta pudełkowa w Warszawie czy innych miastach na mapie Polski cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim wśród osób, które pracują przez większą część dnia i nie mają możliwości przygotowania zdrowych posiłków na własną rękę. Jedzenie jest zapakowane w lekkie, szczelne pojemniki, dlatego pozwala ono na zabranie ze sobą w dowolne miejsce. Catering dietetyczny jest wybierany chętnie także przez tych ludzi, którzy postawili sobie za cel schudnięcie czy zwiększenie masy ciała.

Czy catering dietetyczny to opłacalne rozwiązanie?

To, czy catering dietetyczny się opłaca, zależy wyłącznie od potrzeb danego klienta. Wiele osób ceni jednak takie rozwiązanie ze względu na korzyści, jakie za sobą niesie. To sposób na oszczędność czasu, który dla wielu jest przeliczalny na pieniądze. Dieta pudełkowa zapewnia także wygodę oraz pozwala zrealizować cele bez konieczności samodzielnego obliczania kaloryczności dań. Często okazuje się więc skuteczniejsza niż samodzielne odchudzanie.

Catering dietetyczny może być stałym sposobem na żywienie lub tylko etapem przejściowym. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy chwilowo masz więcej obowiązków i nie starcza Ci czasu, by samodzielnie przygotowywać posiłki. Zamówienie diety pudełkowej sprawdzi się także wtedy, kiedy chcesz jedynie spróbować takiej opcji i poznać nowe dania z różnych kuchni świata. Catering dietetyczny można więc zamówić nawet na kilka dni. To dobry sposób na przetestowanie tego rozwiązania i stwierdzenie, czy pozostanie ono w Twoim życiu na dłużej. W razie konieczności zawsze można również zmienić wybrany plan żywieniowy, dostosowując go do swoich aktualnych preferencji.