Masz dość ciągłego golenia nóg, a od depilacji na Twojej skórze pojawiają się podrażnienia i wrastające włoski? Pomyśl o zabiegu laserowej depilacji włosów, który pozwala na ich stałe usunięcie. Na czym dokładnie polega taka procedura? Z jakim kosztem jest związana?

Depilacja laserowa – na czym polega?

Zabiegi depilacji laserowej umożliwiają zlikwidowanie nie tylko włosków, lecz też mieszków włosowych, czyli struktur, z których następuje ich wzrost. Dzięki temu można całkowicie zablokować odrost włosów w różnych partiach ciała i na twarzy.

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który polega na naświetlaniu skóry z użyciem specjalnych laserów. Dzisiaj w tym celu stosowane są bezpieczne lasery działające w różnych częstotliwościach, które mogą usuwać włoski bezpiecznie i bezboleśnie. Obecnie możliwe jest także depilowanie włosków w różnych barwach, w tym rudych, blond, siwych.

Osobom chcącym wybrać się na zabieg jak depilacja laserowa Gdynia oferuje dostęp do renomowanych gabinetów, gdzie można wykonać go pod okiem eksperta.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem o wielu zaletach, chociaż warto wskazać, że ma również kilka wad, które warto uwzględnić przy podejmowaniu swojej decyzji.

Wśród głównych zalet depilacji laserowej znajdują się:

  • Trwały efekt – zabieg pozwala na usunięcie włosków na wiele lat. Gdy pojawia się niewielki odrost, wystarczy tylko zabieg przypominający.
  • Wysoka skuteczność – nowoczesne zabiegi depilacji laserowej pozwalają na skuteczne usunięcie włosków z różnych partii ciała, w tym z nóg.
  • Brak podrażnień – po depilacji laserowej nie trzeba przejmować się często pojawiającymi się podrażnieniami skórnymi.
  • Oszczędność czasu – dzięki zabiegom depilacji laserowej można także zaoszczędzić czas na usuwaniu włosków z nóg oraz innych miejsc.
  • Niższe koszty – chociaż na początku depilacja laserem wymaga większego wydatku, to w dłuższej perspektywie czasu daje atrakcyjne oszczędności.

Ile kosztuje laserowa depilacja nóg?

Zabieg jak depilacja laserowa nóg związany jest z wydatkiem od około 2 tysięcy do 3 tysięcy złotych. Koszt ten jest zależny od wybranego gabinetu, stosowanego w nim sprzętu, a także od liczby zabiegów, jakie należy wykonać, by pozbyć się niechcianych włosków. Zwykle konieczne jest przeprowadzenie od 4 do 6 procedur, by zlikwidować wszystkie z nich.

Z dokładnymi cenami zabiegów depilacji laserowej można zapoznać się na witrynach gabinetów i klinik. Wiele z nich oferuje również atrakcyjne zniżki, dzięki którym za wydepilowanie nóg i innych partii ciała można zapłacić jeszcze niższą cenę.