Medycyna estetyczna to dziedzina skupiona na urodzie. Dzięki specjalistycznym zabiegom pozwala na uzyskanie wyjątkowego efektu młodej skóry wolnej od defektów. Za pomocą medycyny estetycznej można również pozbyć się zmarszczek. Oto 5 skutecznych i bezpiecznych zabiegów, które pomogą w ich likwidacji!

1. Botoks

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów przeciwzmarszczkowych w gabinetach medycyny estetycznej jest botoks.

Toksyna botulinowa, inaczej jad kiełbasiany, ma właściwości niwelujące zmarszczki mimiczne. Wynika to z faktu, że oddziałuje on na mięśnie, blokując przepływ impulsów nerwowych. W rezultacie zmarszczka staje się gładsza i niewidoczna.

Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki botoksu w zmarszczki. Efekt zauważalny jest po około 14 dniach, natomiast utrzymuje się przez 3-6 miesięcy.

2. Kwas hialuronowy

Drugim popularnym sposobem na likwidację zmarszczek jest kwas hialuronowy. To związek działający jak wypełniacz, który daje najlepsze rezultaty w przypadku zmarszczek starczych, przy skórze wiotkiej, opadającym owalu twarzy.

Kwas hialuronowy to naturalny związek wchodzący w skład tkanek skórnych, dlatego dzięki biozgodności jest bardzo dobrze tolerowany. Efekty zabiegu, który przebiega podobnie do botoksu, utrzymują się przez około 6-12 miesięcy.

3. Osocze bogatopłytkowe

Jednym z nowszych zabiegów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej jest wampirzy lifting, czyli procedura polegająca na zastosowaniu osocza bogatopłytkowego. To preparat przygotowywany z krwi pobranej od pacjenta. Zawiera cenne składniki, które powodują rewitalizację tkanek, w tym także zmniejszenie widocznych zmarszczek.

W kwestii jak medycyna estetyczna Chorzów jest miastem, w którym działa wiele sprawdzonych klinik i gabinetów wykonujących ten zabieg. Z ich adresami można zapoznać się w internecie.

4. Peeling chemiczny

Bardzo dobre efekty w niwelowaniu niedoskonałości skórnych dają peelingi chemiczne, nazywane medycznymi.

Peelingi chemiczne, na przykład z kwasu glikolowego, mlekowego i innych typów kwasów powodują złuszczenie skóry i zmniejszenie widoczności zmarszczek. Mają także działanie anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe, ponieważ zwiększają produkcję kolagenu i elastyny.

5. Laser

W odmładzaniu skóry można także zastosować lasery. Służą one do wykonania zabiegów fotoodmładzania oraz resurfacingu skóry, czyli odnowy jej struktury.

Podczas naświetlania skóry laserem dochodzi do miejscowych zniszczeń komórek, które następnie poddawane są naturalnym procesom naprawczym. W rezultacie skóra wygląda młodziej, a widoczne na niej niedoskonałości, w tym zmarszczki, zanikają.