Wiele osób zastanawia się nad zmianą swojego dotychczasowego koloru włosów. Wynika to między innymi z chęci spróbowania czegoś nowego. W tym celu dobrym pomysłem będzie blond. Komu najbardziej pasuje? Odpowiadamy.

Farba blond — kobiety w podeszłym wieku

Farba blond bardzo często rekomendowana jest dla starszych kobiet, ponieważ to właśnie ciemne odcienie najskuteczniej dodają nam lat. Jasny nie tylko dobrze współgra z siwymi pasmami, ale również sprawia, że nasza twarz staje się jednolita, a jej kolory zostają wyrównane.

Blond jest w stanie cofnąć każdego w czasie, ponieważ jasne koloru ożywiają uśmiech oraz sprawiają, że osoba zyskuje na blasku. Jasne odcienie to między innymi blond gołębi popielaty, który jak żaden inny kolor nadaje elegancji. Jest to mieszanka zarówno srebrnego, szarego, jak i białego. Taki wariant pozwoli również ograniczyć częstotliwość koloryzacji do minimum, ponieważ dobrze maskuje jasne pasma nawet wtedy, gdy odrastają lub się spłukują.

Farba blond — nastolatki

Blond to również kolor, który uwielbiany jest przez nastolatki. W szczególności jest to odcień owsiany, który został ogłoszony najmodniejszym blondem 2022 roku. Jego kolor możemy porównać do mleka owsianego.

Taki blond jest delikatny oraz chłodny, co dobrze sprawdza się w przypadku delikatnej karnacji twarzy. Możemy połączyć go z ciemniejszymi pasmami, tworząc efekt miodowego połysku.

Bardzo często młode osoby decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ sprawia to, że mogą eksperymentować z makijażem. Owsiany odcień dobrze odnajduje się w całej palecie barw, którą możemy nałożyć na nasze oczy.

Jednocześnie blond owsiany dobrze sprawdza się w przypadku prostych oraz kręconych włosów. Będzie to dobry sposób na to, aby szybko odnaleźć najlepszą fryzurę na imprezę.

Farba blond — każdy kolor oczu

Wiele osób uważa, że do blondu sprawdzają się wyłącznie jasne odcienie oczu. Zdecydowanie nie jest to prawda. Niektóre odcienie blondu są prawie tak ciemne, jak farba do włosów brąz. Można w taki sposób zyskać estetyczny efekt nawet w przypadku piwnych lub brązowych tęczówek.

Blond jako kolor jest zdecydowanie uniwersalny pod względem koloru oczu. Warto jednak zwracać większą uwagę na typ urody, którą się posiada. To właśnie on ma największe znaczenie, czy w blondzie będzie nam do twarzy.

Farba blond będzie dobrym pomysłem zarówno dla osób starszych, jak i młodszych. Warto się na niego zdecydować wtedy, gdy szuka się radykalnych zmian w życiu.