Tonizacja skóry jest jednym z najważniejszych etapów jej pielęgnacji. Niestety bardzo często jest to etap pomijany. A skutki takiego pomijania są bardzo szybko widoczne na skórze. Kosmetykiem, który przeznaczony jest do tonizacji skóry jest – jak sama nazwa wskazuje – tonik do twarzy. Odpowiednio dobrany wspomoże codzienną pielęgnację.

Tonik do twarzy – co to jest?

Tonik to jeden z produktów kosmetycznych. Jego głównym składnikiem jest woda, z dodatkiem różnego rodzaju składników odżywczych. Olejki, witaminy, ekstrakty wzbogacają formułę produktu i umożliwiają dobór odpowiedniego toniku do różnego rodzaju cery. Skóra narażona na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne i różnego rodzaju produkty, zmienia swoje ph. Taką zmianę może wywołać również użycie zwykłej wody do oczyszczenia twarzy. Tonik do twarzy przywraca skórze naturalne ph, a co za tym idzie, jej zdrowy i promienny wygląd. 

Chcesz mieć piękną cerę – wykorzystaj tonik

Piękna cera to zdecydowanie pożądany efekt. Jak wspomniane było, tonik taki efekt pomoże osiągnąć szybko i bez problemu. Stosowanie odpowiednio dobranego toniku jest szalenie ważne. Poniżej pięć powodów, dla których warto go stosować.

  • Tonik przywraca skórze naturalne ph.
  • Tonik oczyszcza skórę z resztek makijażu i nadmiaru sebum. Jest idealnym uzupełnieniem produktów do demakijażu.
  • Tonik rozwiązuje problemy tzw. skóry problematycznej. Dzięki zawartości różnego rodzaju składników może skórę np. nawilżać, koić ja, łagodzić podrażnienia itp.
  • Tonik idealnie sprawdzi się o każdej porze dnia. Tonik w specjalnym wydaniu tzw. hydrolat pomoże odświeżyć skórę także w ciągu dnia.
  • Tonik sprawi, że kolejne etapy pielęgnacji będą efektywniejsze. Niezależnie od tego czy po toniku planujemy nałożyć krem nawilżający do twarzy, czy też odżywczy krem na noc – skóra będzie lepiej przygotowana na jego przyjęcie.

Jak korzystać z toników

Aplikacja toników i hydrolatów jest szalenie prosta. Wystarczy nasączyć wacik i delikatnie przetrzeć skórę, omijając okolice oczy. Tonik o poranku odświeży skórę. Na takiej oczyszczonej skórze lepiej utrzyma się makijaż, a pod jego warstwą nie będą rozwijały się bakterie. Tonik wieczorem sprawdzi się jako produkt stosowany po demakijażu. Oczyści skórę z codziennych zanieczyszczeń, wspomoże jej delikatne złuszczanie.

Jak widać tonik ma naprawdę szerokie zastosowanie i zdecydowanie wspomoże codzienną pielęgnację skóry. Systematycznie wykonywana tonizacja pomoże nam zachować piękną i promienną cerę.