Fiszki, to sposób na utrwalanie wiedzy nie tylko językowej. Wystarczy kilka niewielkich kartoników czy karteczek, aby samodzielnie stworzyć przydatny do nauki materiał. Zapisane na kartkach hasła będą łatwiejsze do zapamiętania, jeśli umieścimy je w swoim otoczeniu lub, jeśli to możliwe, wzbogacimy dodatkowym elementem graficznym. Fiszki można zrobić samodzielnie lub kupić gotowy materiał stworzony starannie do danej dziedziny nauki. Jednymi z najpopularniejszych są te językowe. Jak bardzo pomaga taki materiał i jak z niego korzystać?


Czemu warto stosować fiszki?

Fiszki to przyjemny dla mózgu sposób dostarczania informacji, ponieważ jest ich niewielka porcja. Zapisany na nich materiał łatwo się zapamiętuje. Jeśli jesteś wzrokowcem warto, aby znalazły się na nich elementy graficzne, przedstawiające zapisane hasło. Prostota i niewielkie rozmiary fiszek sprawiają, że z ich pomocą można uczyć się praktycznie wszędzie. Dzięki rozwojowi technologii można korzystać już coraz częściej z elektronicznych wersji fiszek, które często mają charakter przyjemnej gry.

Fiszki – jak wpływają na znajomość języka?

Niezależnie od tego czy języka uczysz się samodzielnie, poprzez specjalny kurs czy po prostu jesteś uczniem i przygotowujesz się do sprawdzianu, fiszki będą ciekawym i sprawdzonym sposobem na uzupełnienie i utrwalenie wiedzy. Ilość potrzebnych do zapamiętania zwrotów i słówek czasem może przytłaczać i zniechęcać już na początku procesu. Sposób przekazywania określonego materiału z użyciem fiszek sprawia, że nasz mózg działa szybciej i chętniej zapamiętuje kolejne hasła.

Kiedy używać fiszek?

Jeśli chodzi o naukę języka angielskiego, fiszki to świetny sposób na uporządkowanie i zapamiętanie wiadomości przekazywanych podczas lekcji czy kursów. Szkoła angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/, dzięki swojemu nietuzinkowemu działaniu w szybki i ciekawy sposób przekazuje wiedzę, którą z kolei trzeba utrwalić. Tak proste i przyjemne materiały przydadzą się, aby ostateczny efekt nauki przyszedł szybko.