Dermapen to zabieg, który wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej. Posiada unikalne właściwości, które poprawiają skórę. W jaki sposób się to odbywa oraz na czym polega ten zabieg? Eksperci sprawdzają.

Dermapen od A do Z

Dermapen w Rzeszowie to nic innego jak mezoterapia igłowa. Ma ona za zadanie pobudzić włókna kolagenowe w taki sposób, aby ponownie wytwarzały kolagen. Odpowiada on przede wszystkim za elastyczność skóry oraz usuwanie z niej różnorodnych przebarwień.

Oprócz kolagenu zabieg Dermapen wpływa również na zwiększenie wytwarzania elastyny. Poprawia to napięcie całej skóry między innymi na twarzy. Dzięki temu można zapobiec powstawaniu zmarszczek, które mogą pojawiać się już po 25 roku życia.

Cały zabieg opiera się na wykorzystaniu igieł, które lekko nakłuwają skórę. Dzięki temu zostaje ona pobudzona do regeneracji. W ten sposób uzyskuje się jej lepsze napięcie oraz nawilżenie, które widoczne jest niemal natychmiast po wykonaniu zabiegu.

Dermapen – jakie zabiegi można również zastosować?

Inne zabiegi, które mają podobne działanie jak dermapen to między innymi laseroterapia twarzy w Rzeszowie. Polega ona zastosowaniu wiązki światła, która dokładnie stymuluje skórę do regeneracji. Wnika do głęboko w tkanki oraz poprawia ich napięcie.

Na twarz poleca się również wypełnianie kwasem hialuronowym w Rzeszowie. Dzięki temu można pozbyć się między innymi blizn po trądziku. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób młodych, które cierpią z powodu braku pewności siebie.

Dermapen to zabieg, który działa na całą skórę twarzy. Dzięki temu swoją skutecznością poprawia jej elastyczność oraz odpowiednie napięcie. Eliminuje to tym samym powstałe zmarszczki, które wynikają z braku odpowiedniej ilości kolagenu w skórze.

Dermapen to zdecydowani korzystny zabieg, który warto zastosować chociaż raz w życiu. Nie jest on bolesny a efekty można zaobserwować już w ciągu kilku chwil. Posiada wiele różnorodnych zalet.