Kobiety po czterdzieste mogą zmagać się z prawdziwą karuzelą emocji. Są również bardziej skłonne do nietypowych czynności, czy zachowań. Okazuje się jednak, że na zachowanie kobiet w tym wieku największy wpływ mają hormonu. Wydzielane są one w takich ilościach, że doprowadzają one do takich, a nie innych zachowań. Niestety nie ma jeszcze skutecznego sposobu na walkę z tym problemem. Jeżeli pojawiają się u Ciebie zachowania, które są niepokojące, to staraj się do tego podchodzić na spokojnie i zawsze trzeźwo patrzeć na każdą sytuację. Jakie hormony buzują w ciele kobiety po czterdziestym roku życia?

Hormony – częste wahania nastroju

Często po czterdzieste pojawia się problem z wahaniami nastrojów. Objawiać się to może w różnoraki sposób. Przechodzenie z euforii w nagły smutek i przygnębienie. Wściekłość może przejść niespodziewanie w spokój i przygaszenie, a takie zmiany nastawieniu mogą występować nawet kilka razy na dzień. Niestety kobiety dojrzałe są znacznie bardziej narażone na huśtawki nastrojów. Przez to często ciężko jest im wytrzymać nawet samym z sobą. Najlepiej jest poczekać i przeczekać okres wahań w miejscu, które pozwala na odpoczynek i relaks. Nie należy wyżywać się na innych, ponieważ to może doprowadzić do jeszcze większego nieporozumienia i pojawienia się wyrzutów sumienia.

Uderzenia gorąca po czterdzieste

Dla wielu kobiet pierwsze uderzenia gorąca oznaczają sygnały przekwitania. Nie zawsze to jednak jest tego objaw. Okazuje się, że kobiety dojrzałe coraz częściej mają kłopoty z tym nieprzyjemnym uczuciem gorąca. Może to być spowodowane reakcją układu hormonalnego na stres, a także napięcie emocjonalne, które doświadczone jest przez dłuższy czas. Jeżeli takie nieprzyjemne uczucie pojawia się często, warto udać się do lekarza, by móc wykluczyć menopauzę, jednak nie trzeba od razu popadać w paranoję. Przy uderzeniu gorąca najlepiej jest zachować spokój.

Depresja po czterdzieste

Niestety wiele kobiet po czterdzieste ma problemy z hormonami, a mogą one prowadzić do pojawienia się stanów lękowych i nerwicowych. Dojrzałe kobiety znacznie częściej odczuwają lęk, a także niepokój i dyskomfort emocjonalny. Wybiegają myślami w przyszłość, ale przejmują się również tym co działo się kilka lat temu i nie mogą pogodzić się z tym co dzieje się teraz. Przez takie przemyślenia tracą one radość z życia, a mają również coraz większe problemy z codziennym funkcjonowaniem.