Wiele osób chciałoby zatrzymać czas. Skóra z wiekiem traci swoją jędrność i zaczynają się na niej pojawiać pierwsze zmarszczki. Wówczas rozwiązaniem są odpowiednio dobrane zabiegi, które pomogą zatrzymać czas na dłużej. Wśród zabiegów medycyny estetycznej, dużą popularnością cieszy się infuzja tlenowa. Dla kogo jest to zabieg?

Infuzja tlenowa – co to za zabieg?

Infuzja tlenowa w Katowicach to zabieg stosunkowo młody, ale już cieszący się dużą popularnością. Do zabiegu wykorzystywany jest tlen hiperbaryczny, pozwalający wprowadzić substancje odżywcze w głębokie partie skóry. Najczęstszymi substancjami są kwas hialuronowy, antyoksydanty, witaminy A, C i E. Składniki dobierane są indywidualnie, według potrzeb skóry. W wyniku zabiegu, głębokie warstwy skóry są nawilżone i odpowiednio odżywione. Przyspieszona zostaje regeneracja skóry oraz produkcja włókien kolagenowych. W konsekwencji skóra staje się bardziej jędrna, odżywiona i pełna blasku. Dodatkowo zniwelowane zostają przebarwienia i zmarszczki. Jest ot zabieg  wykorzystywany  również przy leczeniu oparzeń czy innych ran.

Infuzja tlenowa – dla kogo?

Infuzja tlenowa jest zabiegiem, który uznawany jest za alternatywę dla botoksu. Poprawia jędrność skóry, wygładza zmarszczki, niweluje zaczerwienienia i wyrównuje koloryt. To zabieg popularny niczym  powiększanie ust w Katowicach . Jest to metoda bezinwazyjna, bezbolesna, a efekty widać już po pierwszym zabiegu. Jednak, by uzyskać trwały efekt, najlepiej poddać się serii 6 zabiegów.

Infuzja tlenowa ma wiele zalet, dlatego też jest chętnie wybierana przez pacjentów medycyny estetycznej. Jest to skuteczna pomoc w przypadku zmagania się z różnymi problemami skórnymi. Infuzja tlenowa to doskonały zabieg dla osób, których skóra jest odwodniona i niedotleniona. Kuracja sprawdzi się także w przypadku zwalczania objawów łuszczycy i egzemy. Jest to terapia wykorzystywana w przypadku wypadania włosów. Świetnie sprawdzi się u osób, które borykają się z problemem trądziku i powstających po nim bliznach.