Wybór sukni ślubnej stanowi nie lada wyzwanie, bowiem przyszła panna młoda musi przymierzyć wiele modeli, aby w końcu wybrać ten, który skradnie jej serce. Tymczasem jeszcze bardziej problematyczny okazuje się być dobór odpowiedniej bielizny ślubnej. Musi ona nie tylko pasować przyszłej pannie młodej, ale też idealnie współgrać z suknią ślubną.

Tradycyjny komplet czy gorset?

Niegdyś panny młode jako bieliznę ślubną zakładały gorsety, jednak moda ta szybko straciła na znaczeniu, bowiem jeszcze kilkanaście lat temu gorsety były po prostu bardzo niewygodne. Dlatego też zastąpiono je tradycyjnym zestawem, na jaki składają się majtki i biustonosz. Rzeczywiście, po dziś kobiety bardzo chętnie wybierają takie połączenie, zakładając na siebie stringi bądź brazyliany, a dodatkowo dobierając biustonosz. Z drugiej strony warto mieć świadomość, że nie każda suknia jest w stanie ukryć drobne mankamenty figury, które w opinii panien młodych powinny być niewidoczne. Wtedy też dobrze jest zdecydować się na nowoczesny gorset, który nie opina, natomiast idealnie modelu sylwetkę. Jeśli zależy nam, aby ukryć fałdki na brzuchu bądź innego typu niedoskonałości, dobrze jest wybrać właśnie gorsety. Są niezwykle kobiece, podkreślają sylwetkę, a jednocześnie ukrywają to, co nie powinno być widoczne. Dobrej jakości gorsety oraz komplety ślubne znajdziemy w sklepie internetowym https://ulubionabielizna.pl/pol_m_Bielizna_BIELIZNA-DAMSKA_Bielizna-slubna-109.html.

Bielizna do problematycznej sukni ślubnej

Dobór bielizny ślubnej do tradycyjnej sukni nie stanowi większego problemu, jednak pojawia się on w sytuacji, gdy panna młoda decyduje się na niestandardową suknię, na przykład z dużym rozcięciem czy wyciętymi plecami. Otóż w pierwszym przypadku dobrze jest wybrać wycięte majtki, które nie będą wystawać spod sukni. W przypadku opinających sukien ślubnych, koniecznie zdecydujmy się na majtki bezszwowe – choć nie są one zmysłowe, jak klasyczne stringi, to z pewnością nie będą się odznaczać spod sukni. Do model z głębokimi dekoltami wybierajmy głęboko wycięte biustonosze, natomiast z problemem wyciętych pleców pomogą nam poradzić sobie specjalne paski, dzięki którym można zapiąć biustonosz niżej, niż w połowie pleców. Pamiętajmy, aby nie rezygnować z biustonosza pod suknię ślubną, bowiem modele wszywane w materiał sukni nigdy nie będą w stanie podtrzymać biustu w odpowiedni sposób. Weźmy pod uwagę, że zawsze istnieje możliwość doboru innej bielizny na noc poślubną, którą z pewnością zaskoczymy męża.