Wielu panów wybierając się na jakąś uroczystość, czy też może po prostu na ważne spotkanie biznesowe, ma spory problem z doborem odpowiednich butów do swojego garnituru. Wiąże się to z tym, że po prostu nie znamy podstawowych zasad, jakie należy w tym wypadku stosować. Albowiem źle dobrane buty, mogą całkowicie zepsuć efekt, jaki chcemy uzyskać poprzez świetny fason naszego garnituru. Zastanówmy się więc, jak odpowiednio dobrać buty do garnituru? Jakich wskazówek powinniśmy się tutaj trzymać?

Jak dopasować buty do garnituru?

Na samym początku chcemy jasno podkreślić, że w przypadku butów nie ma mowy o jakiejkolwiek formie oszczędności. Warto kupić buty solidne i dobrej marki, które będą nam służyły wiele lat. Jeśli zdecydujemy się na zakup jakiegoś taniego modelu, to musimy się liczyć z jakąś usterką. Takie buty po prostu będą się również szybko zużywać. Jeśli chodzi o dobór butów do garnituru, to w pierwszej kolejności zastanówmy się, jak wygląda to w przypadku, kiedy nosimy garnitur w kolorze granatowym. Bardzo modne ostatnio jest połączenie granatowego garnituru z jasnobrązowym butami Jednak musisz wiedzieć, że brąz brązowi nierówny. Wszystko zależy od tego na jak bardzo formalne spotkanie się wybieramy. Jeśli do granatowego garnituru ubieramy białą koszulę i wybieramy się na spotkanie o bardzo formalnym charakterze, to nasze brązowe buty powinny być utrzymane w ciemniejszej tonacji.

Buty do szarego i czarnego garnituru

Jak natomiast wygląda sytuacja kiedy zakładamy na siebie szary garnitur? Wydaje się, że najbardziej odpowiednim obuwiem tym wypadku, jakie powinniśmy zastosować, jest obuwie w kolorze czarnym. Zresztą taki sam kolor obuwia będzie również pasował do garnituru utrzymanego w tonacji czarnej. Wydaje się że jest to kolor obuwia, który ma najbardziej uniwersalne zastosowanie.

Jaki model obuwia wybrać?

W dalszej kolejności zastanówmy się, na jaki model butów warto postawić. Dla wielu panów w zasadzie nie ma znaczenia, jaki model obuwia noszą. Wszystkie buty do garnituru wydaję się im takie same, po prostu są eleganckie i świetnie się prezentują. Niemniej jednak mamy tutaj do wyboru wiele różnorodnych modeli. Warto przede wszystkim wspomnieć, że bardzo popularne są choćby buty tzw. oksfordy. Jest to obuwie o charakterze formalnym, ale znajduje dość uniwersalne zastosowanie. Warto również zastanowić się nad tzw. anglikami. To buty, które warto nosić na imprezy i spotkania o mniejszym stopniu formalności.