Wybierasz się do filharmonii i zastanawiasz się, jak zasadzie powinieneś się ubrać? Musisz wiedzieć, że filharmonia to wyjątkowe miejsce i przede wszystkim nie wybieramy się tam na co dzień. Trzeba to wydarzenie potraktować bardzo wyjątkowo. Również specyfika tego miejsca zobowiązuje do założenia czegoś na odpowiednim poziomie. Oczywiście udając się tam, warto ubrać się bardzo elegancko. Niemniej jednak w kwestii doboru dodatków, mamy pewne pole do manewru.

Jak mężczyzna powinien ubrać się do filharmonii?

Oczywiście jak podkreślają specjaliści od mody, koncert w filharmonii nie należy do wydarzeń, na które powinniśmy ubierać się w strój wizytowy. Wydarzenie ma to charakter półformalny. Dlatego też możemy ubrać się nieco swobodniej. Niemniej jednak musi to być strój bardzo elegancki. Obecnie panujący dress code w filharmonii jest zdecydowanie bardziej swobodny, niż jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej. Nie musimy koniecznie zakładać czarnego garnituru. Wystarczy że postawimy na tzw.smart casual, czyli powinniśmy w tym wypadku ubrać się w elegancką marynarkę, a także spodnie, które oczywiście nie muszą być utrzymane w tej samej kolorystyce.

Możemy ubrać się choćby w marynarkę w kratę, którą uzupełnimy jednolitą kolorystycznie koszulą. Do tego możemy założyć krawat zawierające jakiś niewielki mikrowzór. Możemy również wybrać jeszcze spodnie o dopasowanym kroju, a na koniec warto pomyśleć o skórzanym pasku, a także o lekkich brązowych półbutach.

Gala w filharmonii – stosowny strój

Jednak wydarzenia na jakich możemy uczestniczyć w Filharmonii nie zawsze są tego samego gatunku. Oprócz koncertów w filharmonii organizowane są również różnego rodzaju gale. Tutaj już obowiązuje już znacznie inny dress code. Albowiem na galę do filharmonii powinniśmy ubrać się w strój bardziej koktajlowy. Wówczas warto założyć elegancki garnitur, najlepiej w kolorze czarnym. Ewentualnie możemy również założyć smoking. Do tego pasowałby krawat lub ewentualnie mucha. Oczywiście jeśli nie preferujemy czerni, to możemy również zastosować garnitur granatowy. Oczywiście w przypadku koszuli nie mamy zbyt dużego pola manewru. Na wydarzenie pokroju gali w filharmonii możemy założyć tylko i wyłącznie koszulę w kolorze białym. Oczywiście nie można zapomnieć, że powinna to być koszula z długim rękawem. W przypadku butów warto postawić na czarne skórzane buty, najlepiej typu oxford.