Zabiegi kosmetyczne z wykorzystanie fal radiowych zyskują na popularności. Pozwalają na skuteczne odmłodzenie skóry. Są zwane liftingiem bez skalpela. Jakie są wskazania do wykonania zabiegu? Jakie efekty zabieg przynosi?

Czym są zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych?

Radiofrekwencja, czyli inaczej zabiegi z użycie fal radiowych, to promieniowanie elektromagnetyczne, o częstotliwości fal radiowych. Są to zabiegi nieinwazyjne, które wykorzystywane są do odmłodzenia skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. Fala radiowa w Szczecinie pozwala na wniknięcie promieniowania w głąb skóry i wywołują efekt termiczny. Dzięki żelom zabezpieczającym skórę nie dochodzi do jej poparzeń na zewnątrz. Jednak wniknięcie fali w głębokie warstwy skóry sprawia, że włókna kolagenowe zostają podgrzane i ulegają skurczeniu. Zachodzi w nich proces regeneracji i odbudowy, co powoduje wytwarzanie się kolagenu i elastyny. W wyniku zabiegu skóra staje się bardziej naprężona, a więc zmarszczki się wyrównują.  Poprawia się elastyczność skóry, jej gęstość oraz poprawia się  owal twarzy i koloryt twarzy.

Fale radiowe – dla  kogo?

Laser frakcyjny w Szczecinie to zabieg, który wykorzystywany jest w walce z redukcją nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmniejszeniu problemów z cellulitem czy modelowania sylwetki w zabiegach na ciało. Wykorzystywany jest także w celu podniesienia  owalu twarzy i podbródka, zmniejszenia worków pod oczami czy w celu redukcji zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów zapalnych.

Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych nie jest zabiegiem jednorazowym. Aby w pełni móc cieszyć się jego efektami powinniśmy przyjąć od 4 do 8 zabiegów. Ilość zabiegów i ich częstotliwość zależy od kondycji skóry, a także miejsca, które zostanie poddane zabiegowi. Zabiegi na twarz wykonuje się z przerwami 15-20 dniowymi. Jeśli zależy nam na intensywnej kuracji przeciwstarzeniowej, wówczas zabieg musi być wykonywany maksymalnie po 15 dniach. Zabiegi na ciało wykonuje się co 10 dni.