Zapuszczenie bujnej brody wymaga naprawdę żmudnej pracy nad jej pielęgnacją, stylizacją i nie tylko. Każdy mężczyzna, który kiedyś próbował zdecydować się na zapuszczenie brody, z pewnością się o tym boleśnie przekonał, gdyż broda, która nie jest pielęgnowana prędzej czy później będzie w kiepskim stanie. Oto informacje, które powiedzą Ci jak pielęgnować brodę.

Jak pielęgnować brodę — porady dla osób z krótkim zarostem

Zapuszczanie nawet najdłuższej brody rozpoczyna się zawsze od etapu, gdy jest ona niezwykle krótka. Niestety wielu mężczyzn niemających zbyt wiele wiedzy na temat tego, jak pielęgnować brodę myślą, że wtedy nie jest konieczna żadna żmudna pielęgnacja i można się za nią zabrać, gdy broda już nieco podrośnie. Takie myślenie jest jednak błędne. 

Już na samym początku dobrze jest wdrożyć między innymi korzystanie z kosmetyków, dzięki którym będzie można wspomóc brodę na pierwszym etapie jej wzrostu, a także zadbać o skórę, która znajduje się pod włosami brody. 

Jakie specyfiki do pielęgnacji brody warto wykorzystać?

Szukając specyfików, które pomagają, warto zapoznać się z tym, co daje olejek do brody. Taki olejek jest jednym z najlepszych kosmetyków, jeśli chodzi o pielęgnację brody. Pozwala on bowiem na dostarczenie jej wielu cennych składników z pomocą witamin, protein, maseł odżywczych bądź ekstraktów roślinnych, które są często dodawane do takiego olejku. 

Oprócz olejku do brody istnieją jednak także inne specyfiki, w które warto się wyposażyć, jeśli chcemy dobrze pielęgnować naszą brodę. Jeden z nich to szampon do brody. Wbrew pozorom znacząco różni się on od zwykłego szamponu, który jest przeznaczony do włosów na głowie. Wynika to z tego, że włosy na brodzie są z reguły bardziej delikatne oraz słabsze od tych na szczycie głowy. Dlatego do ich mycia trzeba używać tylko specjalnych szamponów, które ich nie uszkodzą oraz nie podrażnią. 

Jak pielęgnować brodę, gdy nieco podrośnie?

Oczywiście najwięcej roboty z pielęgnacją brody jest, gdy ona już nieco podrośnie. Wtedy należy bowiem wdrożyć kolejne czynności pielęgnacyjne oprócz regularnego mycia i używania kosmetyków. Mowa tu przede wszystkim o szczotkowaniu brody. W ten sposób można rozłączyć splątane włosy, które czasem się zdarzają. 

Jest jeszcze jeden bardzo ważny cel szczotkowania. W trakcie zapuszczania brody na skórze, która znajduje się bowiem pod włosami, znajdziemy sporo martwego naskórka. By zadbać o dobry stan włosów, trzeba usunąć ten martwy naskórek, gdyż znajduje się on u ich nasady. Na to pozwala właśnie szczotka do włosów.