Solarium może być świetną alternatywą dla osób które nie mają czasu naturalny sposób zdobyć opaleniznę, warto jednak wiedzieć jakie są zasady zdrowego i bezpiecznego korzystania z solarium podpowiadamy jak praktycznie i zdrowo się opalać.

Opalanie w solarium – jak wpływa na skórę?

Zanim zdecydujesz się na opalanie w solarium musisz wiedzieć że systematycznym wykonywanie takiego zabiegu może przyczynić się do szybszego starzenia się skóry ale również wywołać różnego rodzaju stany alergiczne, w tym przypadku stosowane są promienie UVA i UVB które docierają do bardzo głębokich warstw skóry i mogą powodować pogorszenie się jej stanu. Zmniejszają one również elastyczność ponieważ redukują ilość kolagenu, pamiętaj również że solarium nie służy carze trądzikowej i może sprzyjać pojawieniu się przebarwień na skórze. Jeżeli chcesz cieszyć się zdrową i piękną skórą zachowaj umiar i korzystaj z solarium z rozsądkiem.

Jak korzystać z solarium?

Łazienki solarne obsługiwane przez wykwalifikowany personel który powinien wszystko dla ciebie przygotować. Zanim jednak zdecydujesz się na pierwszy zabieg opalania warto przekonać się jakie są podstawowe zasady opalania lampami UV. Koniecznie zapoznaj się również z historiami chorób i zmian skórnych które występowały w przeszłości na typie twojej skóry, dzięki temu dowiesz się jak zabezpieczyć skórę przed tym zabiegiem. Do ochrony twarzy w czasie opalania skorzystaj z folii aluminiowej lub ręcznika, w ten sposób możesz również przykryć inne powierzchnię ciała które chcesz ochronić, nie musisz do solarium zabierać ze sobą książki czy telefonu ponieważ zabieg ten trwa bardzo krótko. Opalać możesz się w stroju kąpielowym w bieliźnie lub nago, zależy to głównie od tego jakie partie bardziej chcesz poddać działaniem promieniowania UV.

Zdrowe i bezpieczne opalanie w solarium

Jeżeli zależy ci na tym by szybko i ładnie się opalić wypróbuję sposoby na zdrowe i bezpieczne korzystanie z solarium. Podczas opalania pamiętaj aby korzystać ze specjalnych okularów ochronnych. Nigdy nie decyduj się na wykonanie tego zabiegu kiedy jesteś w ciąży lub w czasie okresu, unikaj korzystania z solarium jeżeli zażywasz jakieś antybiotyki lub posiadasz nie wygojoną jeszcze bliznę. Pamiętaj że solarium nie jest dla osób z cerą trądzikową a także tych które mają jasną cele i skłonność do tworzenia się piegów, jeżeli chcesz uzyskać ładną i naturalną opaleniznę z solarium nie ryzykuj zdrowiem. Zdecyduj się na kilkunastominutową wizytę do momentu aż uzyskasz efekt który cię zadowoli.