Płaski i jędrny brzuch to marzenie każdego. Zwykle możliwe jest to do osiągnięcia poprzez zdrową dietę oraz regularne ćwiczenia. Niestety, są i takie sytuacje, kiedy nawet te wysiłki nie wystarczają, by osiągnąć upragniony efekt. Osoby, które doświadczają największych z tym trudności, to kobiety po przebytej ciąży oraz osoby, u której nadmiar wiotkiej skóry pozostał jako pamiątka po zrzuceniu dużej wagi. Na pomoc przychodzi wówczas chirurgia plastyczna i operacja plastyczna brzucha. Jak wygląda zabieg i jaka jest jego cena? Sprawdźmy.

Plastyka brzucha – wszystko, co należy o niej wiedzieć

Plastyka brzucha, inaczej zwana abdominoplastyką, jest operacją, której chętnie poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bez względu na wiek. Polega przede wszystkim na usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego z obrębu brzucha, a także przywróceniu osłabionym mięśniom ich prawidłowych funkcji oraz wyglądu. Dzięki temu następuje znaczna redukcja zalegającej tkanki tłuszczowej, obwisłej skóry, co wpływa na estetykę wyglądu brzucha i talii. Wraz ze skórą zostają usunięte także rozstępy, przez co zyskuje ona zdrowszy, młodszy i piękniejszy wygląd.

Jak widzimy, operacja ta przynosi widoczne rezultaty i przyczynia się nie tylko do poprawy estetyki oraz funkcjonalności mięśni brzucha, poprzez ich wyraźne wzmocnienie, ale także ma ogromny wpływ na komfort psychiczny pacjenta, który do tej pory czuł się nieatrakcyjnie oraz borykał się z zaniżonym poczuciem własnej wartości. Plastyka brzucha jest niekiedy jedynym, skutecznym i trwałym rozwiązaniem, pozwalającym uzyskać zadowalające efekty i ładny wygląd brzucha.

Operacja plastyczna brzucha – jak wygląda?

Samą operację poprzedzają oczywiście konsultacje, podczas których przeprowadzane są szczegółowe badania konieczne do wykonania zabiegu, wyjaśniane wszelkie możliwe kwestie, rozwiewane wątpliwości pacjenta oraz ustalane szczegóły operacji. Po zakwalifikowaniu do operacji, zostaje ustalony czas jej przeprowadzenia.

Abdominoplastyką przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg specjalista dokonuje nacięci powyżej spojenia łonowego, po czym następuje oddzielenie skóry od mięśni brzucha – nadmiar tłuszczu zostaje usunięty, mięśnie zszyte, zaś obwisła skóra naciągnięta ku dołowi i wycięta. Całość trwa do 5 godzin, natomiast bardzo istotna jest późniejsza rekonwalescencja. Bezpośrednio po zabiegu pacjent otrzymuje specjalne ubranie uciskające, które nosi przez okres trzech miesięcy od zabiegu. Przez kilka dni musi także przebywać w pozycji lekko pochylonej, by dodatkowo nie nadwyrężać obrzękniętego i obolałego brzucha.

Profesjonalne kliniki chirurgii plastycznej, oferują indywidualny program Kompleksowej Opieki Okołooperacyjnej, dzięki czemu pacjent szybciej i łatwiej dochodzi do pełni sił i uzyskuje lepsze efekty całości działań. Ostateczne efekty operacji plastycznej brzucha widoczne są po upływie od 6 do 12 miesięcy od jej przeprowadzenia, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Ile kosztuje operacja plastyczna brzucha?

Tych, którzy poważnie zastanawiają się nad możliwością skorzystania z tego rodzaju rozwiązania chirurgii plastycznej, prócz kwestii przebiegu operacji, nurtuje przede wszystkim jej cena. Koszt zabiegu w profesjonalnej klinice waha się od 19 000 do 23 000 tysięcy złotych, zaś na ostateczną jej cenę wpływ ma kilka czynników, takich jak chociażby zakres operacji – czy jest to pełna plastyka powłok brzusznych, czy jedynie usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowo – skórnej, powierzchnia brzucha poddana operacji, czas trwania operacji,  ilość dni spędzonych w klinice, liczba wizyt kontrolnych i inne.

Operacja plastyczna jest jednak najlepszą inwestycją w siebie, bowiem jej efekty są długotrwałe, zaś mimo długości trwania zarówno samej operacji, jak i rekonwalescencji, uważana jest ona za bezpieczną i przy odpowiedniej pielęgnacji stosunkowo rzadko dochodzi do jakichkolwiek powikłań.

Operacja plastyczna to ostatnia deska ratunku wówczas, gdy wszystkie inne sposoby na powrót do szczupłej sylwetki i pięknego brzucha zawodzą, zaś obwisła skóra powoduje dyskomfort fizyczny i psychiczny. Najważniejsze, by oddać się w ręce specjalistów, którzy odpowiednio pokierują całością, ku uzyskaniu satysfakcjonujących nas efektów.