Jak malować się na co dzień? Czy warto stosować makijaż na wakacjach? Jak najlepiej pomalować się na wieczór i imprezę. Podpowiadamy, jak malować się na co dzień.

Pamiętaj, że makijaż, który stosujesz każdego dnia do pracy lub do szkoły powinien być przede wszystkim delikatny i jak najbardziej naturalny. Warto zastosować bazę pod makijaż, ale można z niej zrezygnować i przejść od razu do nakładania podkładu. Doskonale sprawdzają się lekkie i średnio korygujące podkłady, dzięki którym twoja twarz będzie wyglądać naturalnie. Jeżeli czujesz się swobodnie i pięknie bez eyelinera na co dzień również możesz z niego zrezygnować, jednak warto zastosować delikatne kolory cieni do powiek. Pamiętaj by po wewnętrznej stronie oka nakładać jaśniejsze kolory, a ciemniejsze stosować od połowy do zewnętrznej części oka. Dzięki temu twoje oczy będą optycznie powiększone. Stosuj również tusz do rzęs, który sprawi, że całość będzie się doskonale prezentować, a jednocześnie nie będzie zbyt ciężka.

Jak malować się w wakacje?

Wakacje często zaskakują nas upałami, dlatego staraj się by twój makijaż nie był zbyt ciężki. Malowanie się przy wysokich temperaturach by nadal wyglądać świeżo i naturalnie? Nie jest to prostym zadaniem. Pamiętaj by w okresie wakacyjnym znacząco zredukować ilość używanych kosmetyków. Staraj się unikać nakładania sypkich pudrów, a zamiast tego wybieraj podkłady w formie płynnej, a najlepiej te o kremowej konsystencji. Pamiętaj by każdego dnia mieć przy sobie bazę liftingującą, a także bibułki matujące lub zwykłe chusteczki. Dzięki którym będziesz móc wycierać nadmiar kosmetyku. Wybieraj również wodoodporne kosmetyki które nie będą rozmazywać się nawet jeżeli mocno się spocisz.

Jak malować się na wieczór?

Całe szczęście makijaż wieczorowy daje nam znacznie więcej swobody. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone. Makijaż ma przede wszystkim przyciągać a także podkreślać wszystkie atuty. Zanim nałożysz podkład na twarz zastosuj bazę rozświetlająca lub kremy nawilżające. Po podkładzie na policzki nałóż róż, nie zapomnij również o podkreśleniu oczu i ust. Możesz zdecydować się na smoky eyes, jednak w takim wypadku pomaluj usta delikatnie, z kolei jeżeli wybierzesz klasyczną kreskę eyelinerem możesz zaszaleć z kolorami cieni. Możesz wybrać odważniejszy kolor szminki.

Malowanie oczu

Zawsze pamiętaj by nakładać jaśniejsze kolory wewnętrznej części oka a w zewnętrznej wybierać ciemniejsze barwy. Kreska powinna być delikatna ponieważ tylko taka będzie optycznie powiększyć oko . Każdy makijaż wieczorowy podkreśl i tuszem do rzęs.