Odpowiednio dobrana stylizacja do okazji pomaga nam poczuć się elegancko, a ponadto zwiększa pewność siebie. Wybór ubrań nie tylko pod względem kolorystycznym, ale także designy niejako definiuje nas w otoczeniu. Jak zatem stworzyć dobrą stylizację? Czym się kierować?

Czy można łączyć style? Formalnie czy casualowo?

Łączenie stylów niekiedy może przynieść nadspodziewanie dobry efekt. Oczywiście trzeba zachować pewne reguły, które muszą być przestrzegane. Inaczej ubierzemy się do pracy, inaczej do klubu na imprezę, a jeszcze inaczej na co dzień. Umiejętne dobranie ubrań oraz dodatków utożsamia nas z naszym gustem.

Ponadto dobrze dobrana stylizacja pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Dla osób, które mimo wszystko lubią eksperymentować można polecić łączenie formalnego stylu z casualowym. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku trampki z jeansami i białą koszulą. To oczywiście jeden z przykładów, który jednak pokazuje, że można pofantazjować.

Jak wybrać kolor ubrań?

Kolor ma znaczenie i to duże. Należy go przede wszystkim dopasować do urody. Inne barwy będą pasować blondynkom a inne brunetkom. Ważne, aby odcienie się nie gryzły. Tak samo jest w przypadku ubrań. Stylizacja powinna się opierać na tak zwanej bazie.

Polega to na wybraniu koloru sukienki lub bluzki i dobieraniu do niej odcieni reszty odzieży. Decydując się na kolor szary można do niego dopasować czerń, pastele lub czerwień. Można także pofantazjować z różną intensywnością tej samej barwy, co pozwoli stworzyć ciekawą stylizację.

Jak dobierać dodatki do stylizacji?

Żadna stylizacja nie będzie idealna bez dobrze dobranych dodatków i akcesoriów. Są to swego rodzaju wisienki na torcie, które mogą zrobić bardzo dużą różnicę. Potrafią ożywić kreację, dodać elegancji i powagi, a także wpleść nieco nonszalancji i szaleństwa.

Zasada doboru dodatków jest tylko jedna. Powinniśmy się kierować tym, aby pasowały do całej stylizacji. Wiadomo, że do eleganckiej sukni nie można założyć zegarka sportowego. Z tym jednak nie powinno być problemu, gdyż akcesoria są zazwyczaj podzielone na konkretne zastosowanie ich.