Makijaż często narażony jest na zmiany temperatury, a przez to może się rozpływać i wyglądać nieestetycznie. Jak zatem utrwalić makijaż nawet podczas upalnych dni lub w pomieszczeniach ogrzewanych by wyglądał on nienagannie? Jakie kosmetyki najlepiej stosować? Podpowiadamy.

Jak szybko utrwalić makijaż?

Kobiety nakładają makijaż już od wieków. To działanie pozwala nie tylko przyciągnąć mężczyzn, ale również sprawia, że panie czują się dobrze i wyglądają świeżo. Niestety jeżeli chcesz stworzyć na swojej twarzy prawdziwe dzieło sztuki pamiętaj że w upalne dni lub przez całą noc na imprezę nie wystarczy jedynie nałożyć podkład, konieczne jest również utrwalenie makijażu. By to zrobić pamiętaj o kilku podstawowych zasadach.

Po pierwsze podkład stosuj jedynie na nawilżona skórę. Nawet jeżeli przygotowujesz makijaż na wieczorną imprezę, nie przesadzaj z ilością używanych kosmetyków. Staraj się by wszystkie stosowane przez ciebie kosmetyki były jednorodne. Do zwiększenia trwałości makijażu wybieraj jedynie wodoodporne nieścieralne i długotrwałe preparaty. Zanim zdecydujesz się na nałożenie cieni do powiek stosuj sypki puder lub bazę, zawsze miej przy sobie bibułki matujące lub chusteczki higieniczne dzięki którym będziesz mogła pozbyć się sebum i potu z twarzy które często są przyczyną rozmywaniu makijażu.

Przygotowanie twarzy pod makijaż

Zanim zdecydujesz się na nałożenie podkładu na skórę pamiętaj by odpowiednio ją do tego przygotować, konieczne jest więc nawilżenie. Stosując krem o lekkiej konsystencji możesz mieć pewność że każdy podkład który później zastosujesz będzie rozprowadzać się równomiernie po skórze a jego trwałość będzie znacznie większa. Nie przesadzaj z ilością kosmetyków które na nakładasz na twarz, jeżeli nałożony jest lekki krem to nie dodawaj do tego toniku czy innych zbędnych preparatów.

Pamiętaj o jednorodności kosmetyków

Wiele kobiet zastanawia się jak skutecznie utrwalić makijaż. Warto w tym przypadku stosować zasadę jednorodności. To więc oznacza że jeżeli korzystasz z podkładów tłustych czyli na przykład podkładu w kremie, różu w kremie, cień w kremie, nakładaj również tłustą bazę. Jeżeli jednak korzystasz z sypkich preparatów traktuj skórę preparatami tego samego typu.

Jak malować się na co dzień?

Pamiętaj że latem makijaż nie powinien być zbyt ciężki, twoja twarz będzie wyglądać świeżo i naturalnie jedynie wtedy gdy zredukujesz ilość używanych kosmetyków. Pojawia się więc pytanie, jak utrwalić makijaż w sezonie letnim ? Staraj się unikać z sypkich i nietrwałych kosmetyków, a zamiast tego wybieraj produkty mające kremową konsystencję. W swojej kosmetyczce miej zawsze bibułkę lub chusteczki matujące którymi wytrzesz nadmiar sebum. Rzęsy maluj wodoodpornym tuszem zrezygnuj z kredki a zamiast niej Korzystaj z wodoodpornego eyelinera z cieniutkim pędzelkiem. takie rozwiązania są o wiele trwalsze I sprawiają że będziesz wyglądać doskonale każdego dnia.