Zakup odpowiedniego balsamu do ciała na pewno nie jest łatwym zadaniem. Rynek jest duży, produktów również, różnią się one między sobą składem, konsystencją, zapachem, wydajnością, skutecznością działania. Od tego, jaki balsam wybierzemy, w dużej mierze będzie zależało to, jak gładka, jędrna i nawilżona będzie nasza skóra. Warto zapoznać się nie tylko z ofertą topowych producentów, ale również z produktami dermokosmetycznymi.

Nasza skóra w dużej mierze decyduje nie tylko o tym, jak wyglądamy, ale również o tym, jak się czujemy. Gdy będzie sucha i swędząca, coraz częściej będzie przypominać nam o sobie, jak również powodować liczne podrażnienia, mikrouszkodzenia, w konsekwencji zaś konieczność specjalistycznego leczenia.

Jeżeli chcemy kompleksowo zadbać o naszą skórę, przede wszystkim powinniśmy ją maksymalnie chronić przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, smogiem i pyłami, silnym nasłonecznieniem, kontaktem z różnego rodzaju substancjami. Warto zadbać i jej oczyszczenie oraz nawilżenie. Jak wybrać odpowiedni balsam do ciała?

Dobra konsystencja, łatwe rozprowadzanie po ciele

Są na rynku balsamy, które mają różną konsystencję, dlatego wybór tego najlepszego często będzie sprawą dość mocno indywidualną i musimy o tym wiedzieć. Balsam na pewno nie powinien przypominać konsystencją mleczka, musi się ładnie, równo rozprowadzać po ciele, jak również równomiernie wchłaniać.

Brak uczucia sztywnej skóry lub zbytniego natłuszczenia

Dobrej jakości balsam nawilży skórę oraz utrzyma ten efekt przez wiele godzin, np. gdy jesteśmy w pracy. O jego jakości przekonamy się już po chwili, gdy zacznie się wchłaniać. Zdecydowanie powinniśmy unikać balsamów, które powodują uczucie tak zwanej ściągniętej skóry, jak również skóry, która wydaje się nam mocno przetłuszczona. Skóra po balsamowaniu nie powinna być lepka, natomiast gładka i przyjemna w dotyku.

Naturalne składniki

Jeżeli mamy suchą skórę, skórę skłonną do atopii, powodującą duża chęć drapania się, zdecydowanie powinniśmy wracać uwagę na to, aby wybrać balsam, który w swoim składzie zawiera wyłącznie naturalne składniki, w tym składniki powodujące kojenie, ulgę (ekstrakt z brzozy białej, krwawnika pospolitego, rumianek).

Często niestety kupując produkty drogeryjne, nie zwracamy uwagi na skład, w tym zawartość barwników, substancji konserwujących czy zapachowych. Tego rodzaju balsamy, choć chwilowo nawilżą skórę, w dłuższej perspektywie mogą powodować jej podrażnienie.