Medycyna estetyczna ewoluowała i zyskała coraz więcej zwolenników. Jednym z zabiegów jest mezoterapia igłowa, która jest jednym z najczęściej wykonywanych działań kosmetycznych. Dlaczego jest aż tak popularna i co zyskujemy dzięki niej? Podpowiadamy.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego mezoterapia igłowa jest aż tak popularna, warto zaznajomić się z tym, na czym to działanie w ogóle polega. Jest to zabieg kosmetyczny, dzięki któremu pod skórę za pomocą iniekcji wprowadzone są różnego rodzaju preparaty lecznicze, np. kwas hialuronowy, witaminy oraz aminokwasy. Jest stosowana do regulacji zmarszczek, przebarwień, rozstępów, a nawet w przypadku profilaktyki i leczenia łysienia. Specjaliści polecają mezoterapię igłową, ponieważ jest to świetna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych, których czas rekonwalescencji jest znacznie dłuższy. Tutaj szczególnie pomocna może okazać się kosmetologia w Warszawie Białołęce. Decydując się na taki zabieg, warto zgłosić się do fachowców, którzy mogą pochwalić się już efektami swojej pracy. Należy pamiętać, że nasz wygląd i zdrowie wciąż są najważniejsze.

Mezoterapia igłowa – jakie efekty daje nam ten zabieg kosmetyczny?

Warto pamiętać o tym, że jeden zabieg mezoterapii nie przyniesie nam upragnionych rezultatów. Jest to działanie, które należy sukcesywnie powtarzać. Zabieg ten jest szczególnie mocno polecany każdej osobie, która chce pozbyć się cellulitu oraz poprawić wygląd swojej skóry. Efektami skorzystania z takiego rozwiązania jest przede wszystkim nawilżenie skóry oraz uzupełnienie wszelkich niedoborów, które mogą niekorzystnie wpływać na wygląd. Mezoterapia igłowa prowadzi do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki wspomaganiu mikrokrążenia. Zwiększa elastyczność skóry oraz jej napięcie. Dzięki temu skóra jest świeższa oraz promienniejsza. Mezoterapia igłowa przyczynia się również do poprawy owalu twarzy oraz ma znaczący wpływ na jej lifting. Z pewnością warto skorzystać z tego zabiegu.