Peeling PRX-T33 to prawdziwa rewolucja w oczyszczaniu twarzy kwasami. Jego innowacja polega na tym, że nie powoduje efektu łuszczenia się skóry, dzięki czemu nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg ten nie uwrażliwia też cery na słońce, w przeciwieństwie do większości peelingów chemicznych.

Wskazania do oczyszczania twarzy kwasami

Twoja skóra jest sucha, mało elastyczna, występują na niej przebarwienia i blizny potrądzikowe? Masz problem z zaskórnikami i nadmiernym wydzielaniem sebum? A może chcesz naturalnie rozjaśnić i odmłodzić cerę. W każdej z wymienionych sytuacji może pomóc oczyszczanie twarzy kwasami.

Kwasy odblokowują pory i usuwają zgromadzone pod skórą zanieczyszczenia. Mają także działanie antybakteryjne, dzięki czemu wspomagają leczenie ognisk zapalnych. W związku z tym łagodzą zmiany trądzikowe, redukują zaskórniki i zmniejszają łojotok. Ponadto pomagają w likwidacji przebarwień, regenerują i poprawiają napięcie skóry. Odpowiednio dobrany zabieg złuszczania kwasami pozwala na przygotowanie skóry do innych, bardziej zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej

Działanie peelingu PRX-T33

Zabieg PRX-T33 to innowacyjne podejście do oczyszczania twarzy kwasami, z którego skorzystasz w katowickiej Klinice Miracki. Jego sekret tkwi w kompleksowej biorewitalizacji skóry twarzy. Łączy on w sobie właściwości liftingujące, odmładzające, oczyszczające i wybielające. Nowatorska formuła preparatu pozwala na intensywne i wielokierunkowe oddziaływanie na skórę, przy niskim współczynniku drażniącym i braku zjawiska silnego łuszczenia się skóry. Peeling PRX-T33 składa się z kwasu trójchlorooctowego (TCA) w stężeniu 33%, nadtlenku wodoru (wody utlenionej) oraz kwasu kojowego w stężeniu 5%.

TCA używa się w kosmetologii od dawna, jednak zastosowany samodzielnie powoduje często zjawisko określane jako frosting (pojawienie się na skórze punkcików podobnych do szronu). Przy stosowaniu PRX-T33 nie dochodzi do tego dzięki połączeniu z nadtlenkiem wodoru. Składnik ten redukuje ryzyko podrażnień wynikających z działania TCA. Z kolei kwas kojowy rozjaśnia skórę i działa antyoksydacyjnie, redukując wolne rodniki odpowiedzialne m.in. za proces starzenia się skóry. Skład peelingu oraz jego odpowiednia aplikacja sprawiają, że jego składniki docierają aż do środkowej warstwy skóry, pobudzając jej receptory do wytwarzania włókien kolagenowych i nawadniania komórek. W efekcie uzyskuje się efekt wygładzenia zmarszczek oraz napięcia wiotkiej skóry.

Jak wygląda zabieg PRX-T33?

Oczyszczanie twarzy kwasami PRX-T33 wykonywane jest przez kosmetologa, który najpierw dokładnie oczyszcza i odtłuszcza skórę pacjenta, aby przygotować ją do peelingu. Następnie aplikuje odpowiednią ilość preparatu. Ruchami liftingującymi wmasowuje warstwę peelingu w skórę. Liczba warstw zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz od grubości i właściwości skóry. Zazwyczaj są to trzy warstwy, ale mogą być także dwie lub cztery. Zabieg kończy usunięcie preparatu za pomocą chusty nasączonej wodą i nałożenie kremu nawilżającego. Cała procedura trwa zaledwie 15 minut. Dla uzyskania optymalnych rezultatów rekomenduje się wykonanie 5 zabiegów w tygodniowych odstępach.

Oczyszczanie twarzy kwasami PRX-T33 nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Co więcej, może być wykonywane o każdej porze roku, również latem, ponieważ zastosowane w nim kwasy nie są fotouczulające – nie uwrażliwiają skóry na działanie promieni słonecznych. W przypadku tradycyjnych peelingów medycznych często odradza się wykonywanie zabiegów latem.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.