Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, już samo opuszczenie domu z dzieckiem może być sporym wyzwaniem. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu – jest nim chusta do noszenia niemowlęcia. Jak wybrać odpowiednią chustę dla dziecka i jakie są korzyści wynikające z jej używania?

Jak wybrać chustę? Rodzaje chust dla niemowląt

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rodzaje chust do noszenia niemowląt. Jednym z nich jest chusta kółkowa, która składa się z długiego kawałka materiału z dwoma kółkami przymocowanymi na jednym końcu.

Tkanina jest przewleczona przez pierścienie i można ją regulować, aby ściśle przylegała do ciała opiekuna, zabezpieczając dziecko na miejscu. Chusty kółkowe to zdecydowanie jeden z najszybszych i najłatwiejszych w użyciu rodzajów chust, co czyni je świetną opcją dla zapracowanych rodziców w podróży.

Zalety chust dla niemowląt – jakie korzyści?

Najlepszym sposobem na zapewnieniu małemu dziecku bezpieczeństwa jest trzymanie go blisko siebie. Chusty zapewniają bezpieczny i wygodny sposób na trzymanie dziecka blisko siebie, jednocześnie uwalniając ręce. Rodzica. Ten kontakt „skóra do skóry”ma wiele zalet zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka, w tym:

  • regulowanie bicia serca i oddychania dziecka,
  • stabilizacja temperatury dziecka,

  • uspokojenie dziecka.

Chusta do noszenia dziecka to wygodne rozwiązanie

Chusta do noszenia niemowląt to rozwiązanie, które jest niezwykle wygodne, szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców, którzy wykonują wiele czynności jednocześnie. Chusta uwalnia ręce, dzięki czemu możesz zająć się innymi zadaniami, takimi jak na przykład gotowanie obiadu lub pranie.

Możesz korzystać z chusty także wtedy, gdy przebywasz poza domem – nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić dziecko podczas zakupów, załatwiania sprawunków, a nawet podczas spaceru wokół bloku.

Jak używać chusty do noszenia dziecka?

Po umieszczeniu dziecka w chuście ważne jest, aby dopasować materiał tak, aby było bezpieczne i wygodne.

Prawidłowe ułożenie dziecka w chuście jest ważne dla jego bezpieczeństwa i wygody. Istnieją trzy główne pozycje, w których możesz nosić dziecko w chuście:

Pozycja kołyski jest najlepsza dla noworodków. Aby to zrobić, podeprzyj główkę dziecka dłonią i wsuń jego pupę w dolny róg chusty. Ich nogi powinny być zgięte w górę i na boki, jak u żaby.

Pozycja „brzuszek do brzuszka”jest najlepsza dla starszych dzieci, które potrafią samodzielnie trzymać główkę. Aby osiągnąć ten cel, ułóż dziecko tak, aby brzuszek przylegał do Twojego, a broda znajdowała się nad górną szyną chusty. Ich kolana powinny być wysoko, blisko klatki piersiowej.