Chrzest Święty to wydarzenie, które wymaga szczególnej oprawy. I choć najważniejszym momentem w tym dniu jest przyjęcie przez niemowlę sakramentu, dużą uwagę skupia się także na celebrowaniu części następującej po kościelnej uroczystości. To po mszy zwykle składa się życzenia i wręcza upominki. Wśród nich często pojawiają się kartki na Chrzest z zawartością pieniężną. Jaką kartkę warto wybrać na tak eleganckie i podniosłe wydarzenie? Lepiej sięgnąć po kartkę drukowaną czy robioną ręcznie?

Kartka na Chrzest – trwała moc życzeń

Zanim wybierzesz odpowiednią kartkę na Chrzest Święty, warto zastanowić się, dlaczego właściwie dajemy ją innym. Jej najważniejszą cechą jest trwałość zawartych w niej życzeń. Dzieci, które dopiero co się urodziły, nie są w stanie spamiętać dnia przyjęcia sakramentu czy gości, którzy pojawili się w kościele w trakcie uroczystości. Dzięki eleganckiej kartce mogą wrócić do życzeń i wspomnień już w wieku dziecięcym. Życzenia zapisane na papierze zostają na długie lata i przypominają o wyjątkowych chwilach.

Jeśli zamierzasz podarować dziecku przyjmującemu Chrzest Święty pieniądze, również warto umieścić je w kartce. Dlaczego? Ponieważ wygląda to estetyczniej niż włożenie ich do samej koperty. Poza tym dzięki kartce rodzice niemowlęcia będą wiedzieli, od kogo jest dany prezent. W przypadku podarowania prezentu w formie materialnej (np. kosz z kosmetykami, wyprawka dla dziecka), karta będzie stanowiła do niego ładny dodatek.

Mimo że tradycyjne kartki wypierane są przez elektroniczną formę składania życzeń, dobrze postawić na klasykę. Jest ona ponadczasowa i zapisuje się w pamięci ludzi na zawsze, a nie tylko do momentu rozładowania się telefonu czy komputera.

Kartka na Chrzest – drukowana czy robiona ręcznie?

Decydując się na zakup kartki na Chrzest Święty, warto znać płeć chrzczonego dziecka. Wiedza ta przydaje się w momencie wyboru np. koloru kartki. Na rynku możesz spotkać wzory dedykowane dla dziewczynek oraz chłopców. Często różnią się one zwrotem na zewnątrz i wewnątrz kartki, a także obrazkiem. Nie jest to jednak reguła. Istnieją druki uniwersalne, pasujące dla każdej płci. Jeśli chcesz napisać życzenia dla dziecka samodzielnie, również możesz to zrobić, sięgając po kartkę bez zapisków w środku. Takie kartki znajdziesz w ofercie Artyferia.pl.

Wśród licznych kartek dostępnych na rynku, produkty tego producenta wyróżniają się nie tylko estetyką, ale i jakością wykonania. Warto zauważyć, że są to kartki robione ręcznie. Osoby, które je tworzą, poświęcają na ich przygotowanie dużo czasu. Kartki tworzone są z dbałością o detale, aby wyglądały wyjątkowo i były trwałe. Zachwycają one urokiem i prostotą, która przemawia w dniu Chrztu Świętego.

Spersonalizowana kartka na Chrzest Święty – czy to możliwe?

Jeśli chcesz wybrać na Chrzest Święty spersonalizowaną kartkę, przyjrzyj się ofercie Artyferia.pl. Wybierz kartki tworzone metodą scarpbookingu i ciesz się nietuzinkowym podarunkiem. Wymyśl życzenia i prześlij je do rękodzielników. Umieszczą je oni w kartce chrzcielnej!