Aranżacja przedpokoju to niekiedy spore wyzwania. Wiedzą o tym doskonale osoby, których korytarz jest mały i wąski, przez co jego urządzanie zajmuje sporo czasu. Nie oznacza to wcale, że jest to zadanie niewykonalne. Trzeba tylko dobrać umiejętnie dodatki i wyciągnąć z pomieszczenia wszystkie jego walory. Dzięki temu będzie można stworzyć piękną aranżację, która będzie witać gości już od progu.

Przedpokój – jakich zasad się trzymać?

Przedpokój w większości domów to bardzo mała powierzchnia do urządzenia. Sprawia to, że pole manewru podczas jego aranżacji jest niewielkie. Warto wtedy postawić na funkcjonalność i praktyczne dodatki. Przede wszystkim podstawową zasadą jest zachowanie ładu i porządku. Nie można sobie więc pozwolić na walające się buty po całym korytarzu.

Warto zainwestować w meble do przechowywania, skrytki i wieszaki. Dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie szafy tuż przy suficie, czyli tradycyjnego pawlacza. Ponadto dla optycznego powiększenia przedpokoju można zawiesić lustro oraz zamontować białą boazerię lub tapetę w paski.

Jakie dekoracji do przedpokoju?

W małym i wąskim przedpokoju nie może zabraknąć praktycznych dodatków takich jak wieszaki, czy haczyki. Dzięki szerokim ofertom sklepów budowlanych, gdzie również można zakupić dekoracje, stworzenie idealnej aranżacji nie będzie żadnym problemem. Niezwykle efektownie wyglądają wieszaki ścienne choćby w postaci drzewa. Montując go na ścianie zapewnia się dodatkowe miejsce na kurtki przybyłych gości.

Osoby, które mają trochę wyobraźni i wolnego czasu mogą same stworzyć strefę dla odzieży wierzchniej wykorzystując do tego stare haczyki lub solidne drewniane wieszaki. Nieodłącznym elementem wielu przedpokojów są szafeczki na klucze. Zazwyczaj wyglądają jak małe domki, otwierane bądź też bez drzwiczek, w których można powiesić klucze od domu, czy auta.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są także półki do przedpokoju. Można je także zrobić samemu, co doda im szczególnego znaczenia i indywidualnego charakteru. Świetnie nadadzą się do ustawienia na nich małej lampki dekoracyjnej, kwiatów, które nie potrzebują zbyt dużo światła, czy też innych dodatków aranżacyjnych. Oczywiście nie można także zapomnieć o wyżej już wspomnianych lustrach. Warto także wykorzystać jakiekolwiek wnęki do zaadoptowania ich jako schowek.