Rodzice, których pociecha przychodzi na świat, zwykle są bardzo dobrze przygotowani na to wielkie wydarzenie. Już o wiele wcześniej została sporządzona lista potrzeb malucha, na której z pewnością znalazł się wózek, łóżeczko, wanienkę, mebelki oraz różne dziecięce akcesoria. Z czasem kiedy dziecko podrasta i zaczyna już pewnie siedzieć rodzice zaopatrują się w odpowiednie i funkcjonalne krzesełko do karmienia. Na rynku sprzedaży istnieje duży wybór takich krzesełek. Mogą to być krzesełka jak meble drewniane oraz plastikowe, które są łatwiejsze w przechowywaniu.

Atrakcyjnym krzesełkiem do karmienia jest krzesełko Chicco Chairy. Jest to wygodne składane krzesełko dla malucha, które można przystawić na krześle do stołu ale także zabrać ze sobą na wycieczkę w podróż. Chicco Chairy zajmuje naprawdę mało miejsca, z łatwością zmieści się za szafą w pokoju, w szafie oraz w bagażniku samochodu. Montując krzesełko na krześle, można być pewnym, że dziecko jest w pełni bezpieczne, ponieważ tuż za oparciem krzesełka chairy jak i na dolnej nodze wyposażone jest w szerokie gumki, które zakłada się za oparcie krzesła i jego siedzisko. Dzięki temu krzesełko nie będzie się chwiać na krześle ani nie spadnie.

Krzesełko jest wykonane w prosty sposób, ale solidnie wykonane, niemowlęta od 6 miesiąca życia mogą już korzystać z krzesełka aż do ukończenia przez nie 3 roku życia. Fotelik rośnie razem z dzieckiem i z czasem nie musi służyć tylko do karmienia dziecka, z powodzeniem może być używany do zabawy, używane jak zwykłe krzesełko, które w połączeniu ze stoliczkiem umożliwia zabawę w rysowanie lub zabawkami. Chicco Chairy jest krzesełkiem, którego wysokość można regulować aż w 4 stopniach. Umożliwia to dopasowanie krzesełka do wysokości blatu stołu, dzięki czemu maluch może spędzać czas przy posiłkach wraz z rodziną. Chicco Chairy wyposażone jest w przymocowaną, praktyczną tackę, dzięki której jest na czym postawić maluchowi posiłek lub butelkę z piciem. Tacka ta może być używana jako mini stoliczek dla malucha. Jest ona praktyczna, ponieważ może być w każdej chwili demontowana oraz czyszczona, gdy dziecko nabrudzi podczas posiłku.

krzesełko Chicco Chairy

Krzesełko Chicco Chairy posiada również odpowiednie zabezpieczenie w postaci 3-punktowych pasów bezpieczeństwa oraz blokadę mechanizmu. Krzesełko postawione na podłodze nie będzie się ślizgać, dzięki antypoślizgowym nakładkom. Całe krzesełko jest lekkie i łatwe w przenoszeniu, waga całkowita Chicco Chairy to 2,5 kg.