Każdy ma swoje upodobania co do sposobu uprawiania seksu. Niektóre kobiety wolą szybki, namiętny, pełen gwałtownych doznań seks, inne natomiast bardziej skłaniają się ku spełnianiu swoich romantycznych fantazji w sypialni. Nie ma nic złego w żadnym z tych sposobów, a seks jest rzeczą najbardziej intymną i indywidualną, jaką możemy sobie wyobrazić.

Seks pomaga nam wyrazić uczucia względem partnera i w jeszcze większym stopniu zacieśnić więzi. Romantyzm potrafi zmienić oblicze nie tylko samego stosunku, ale związku jako całości. Subtelność i delikatność w sypialni wbrew pozorom nie zabija temperatury w relacji damsko-męskiej. Co więcej, romantyczny seks uratował już niejeden związek. Jak zatem sprawić, by seks stał się bardziej metafizyczny i romantyczny?

Sposób na romantyczny seks: atmosfera

W trakcie seksu liczą się nie tylko same ruchy, ale przede wszystkim cała otoczka towarzysząca stosunkowi. Trudno o romantyczną atmosferę w publicznej toalecie czy nawet w sypialni, która przez lata straciła na atrakcyjności. Aby podkręcić atmosferę przed seksem, warto wziąć wspólną kąpiel, która może być jednym ze sposobów na zmysłową grę wstępną. Jeśli nie wspólna kąpiel, to może wspólna kolacja lub seans filmowy na kanapie w towarzystwie ulubionych komedii romantycznych. Niby banalne, ale sprawdza się niemal zawsze.

Sposoby na romantyczny seks: porządek w sypialni

Sypialnia to miejsce intymne, prawdziwa oaza spokoju, gdzie można nie tylko wypocząć, ale zaznać romantycznych chwil ze swoim facetem. Jednym z czynników, który zabija romantyczną atmosferę w sypialni jest bałagan. Porozrzucane ubrania, nieświeża pościel, niewygodne poduszki, tandetne dekoracje. Dopiero po uporaniu się z nieporządkiem można z czystą głową zanurzyć się w miłosnych uniesieniach. Kilka świec zapachowych czy klimatyczna muzyka dodatkowo pomogą w utrzymaniu romantycznej atmosfery w sypialni.

Sposoby na romantyczny seks: szukanie kontaktu wzrokowego

Podczas romantycznego seksu chodzi przede wszystkim o to, by jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć. W dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu. Pomoże Wam w tym szukanie bezpośredniego kontaktu wzrokowego podczas seksu. Często zdarza się tak, że dzięki dużej intensywności doznań podczas stosunku pozbawia nas kontroli nad naszym zachowaniem i mimowolnie zamykamy oczy. Wzrok czasem wyraża więcej niż słowa, dlatego w budowaniu romantycznej atmosfery nie zaszkodzi szukanie wzroku faceta.

Sposoby na romantyczny seks: czułe słówka

Rozmowy w trakcie seksu to sprawa całkowicie osobista. Jedni uważają to za nieodłączny element udanego seksu, inni natomiast uważają za zbyteczne. Podczas seksu niezwykle ważne jest nawiązanie bliskiej więzi, intymności, uczucie spełnienia. W tym mogą pomóc czułe słówka szeptane wprost do ucha partnera. Nie ma bardziej romantycznych słów od „kocham Cię”, jednak ich częste nadużywanie sprawi, że zatracą swoje znaczenie.

Sposoby na romantyczny seks: zmysłowa bielizna

W trakcie seksu bielizna schodzi na dalszy plan, jednak przygotowując się do gry wstępnej warto trochę popracować nad swoją kolekcją zmysłowej bielizny. Sprane majtki czy powyciągane biustonosze mogą zepsuć romantyczną, kameralną atmosferę zbliżenia, co wpłynie nie tylko na jakość gry wstępnej, ale i samego seksu. Romantyczna bielizna powinna gościć w szafie każdej kobiety, niezależnie od wieku czy stażu związku. W seksownej bieliźnie poczujesz się bardziej pewna siebie i pozwolisz facetowi na znacznie więcej.